Gdynia: Magda Kądzielewska mistrzynią Polski

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 13:27
Aktualizacja: 13:28
Autor: MDvR
Tenisowy Klub Sportowy „Arka” w Gdyni był gospodarzem Mistrzostw o Puchar Polskiego Związku Tenisowego do lat 14, które rozegrane zostały w dniach 8–14 sierpnia na osiemnastu kortach ceglastych. Najmłodszą medalistką tego turnieju została zaledwie 12–letnia zawodniczka MKS–u Szczawno Zdrój Magda Kądzielwska, która grając w parze z Magdą Fręch zdobyła Mistrzostwo Polski w grze podwójnej.

W meczu finałowym zwycięska para pokonała duet Kowalska /Świątek 6/3 6/0. Warto wspomnieć o wspaniałym sezonie Magdy, która oprócz triumfu w zimowym supermastersie 2011 ma na swoim koncie zimowe i lenie Mistrzostwo Polski w kategorii skrzatek (do lat 12). Medal w starszej kategorii to olbrzymi sukces dla młodej zawodniczki MKS-u.