• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:25
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3334
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mailowo podawał się za pracownika ABW i informował o możliwym ataku terrorystycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 lipca 2018, 10:29
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
29–letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w miniony czwartek przez policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna mailowo poinformował dyrektora jednej z wałbrzyskich firm, że przechwycił rozmowy osób podejrzanych o zamachy terrorystyczne i na celowniku przestępców jest właśnie to przedsiębiorstwo.

Wałbrzyscy policjanci w czwartek po otrzymaniu zgłoszenia udali się do wspomnianej w mailu firmy i dokonali sprawdzenia obiektu, ciągów komunikacji, toalet, a także parkingów. Na szczęście nie ujawnili podejrzanych pakunków, toreb, jak również urządzeń mogących przyczynić się do zdetonowania ładunku wybuchowego.

Dzięki wsparciu policjantów z Wrocławia, wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili dane teleadresowe osoby, która mogła wysłać maila i następnego dnia po zgłoszeniu przy ul. Długiej w Wałbrzychu zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 29-letniego mieszkańca naszego miasta. Mundurowi w trakcie czynności do celów procesowych zabezpieczyli także telefon komórkowy, laptopa oraz router należące do mężczyzny.

29-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Sprawca w tym przypadku wywołał niepotrzebną interwencję Policji wiedząc, że zagrożenie nie istnieje.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kl 30-07-2018 12:30
Naoglądał się chłoptaś amerykańskich i zlekceważył policję! Pewnie pustostan bezrobotny na wiecznym zasiłku!
~Znowu 30-07-2018 14:37
Znowu ten sam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group