Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mamy pierwszą w kraju żużlistkę

Wiadomości: Walbrzych
Wtorek, 4 maja 2010, 19:55
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2010, 10:41
Autor: PAW
Emilia Isańska czuje się na torze jak ryba w wodzie
Fot. użyczone
Emilia Isańska z WSM Chełmiec Wałbrzych zdała na torze żużlowym w Wawrowie koło Gorzowa egzamin na licencję żużlową. Dzięki temu stała się pierwszą w Polsce kobietą, która ma prawo startować w żużlowych Mistrzostwach Polski w mini żużlu.

To wydarzenie jest dla polskiego żużla niezwykle ważne, bowiem Emilia Isańska to pierwsza kobieta w naszym kraju, która zdała egzamin praktyczny z jazdy motocyklem żużlowym i egzamin teoretyczny z Regulaminu Sportu Motocyklowego.

Już wcześniej kilka kobiet próbowało uzyskać licencje na starty w żużlu, ale dotychczas żadnej przedstawicielce płci pięknej ta sztuka się nie udała. Dlatego tym bardziej miło jest nam poinformować, że wałbrzyszanka Emilia Isańska jako pierwsza w Polsce taką właśnie licencję uzyskała. Trzeba jeszcze w tym miejscu dodać, że Emilia ma dopiero 11 lat i cała kariera stoi przed nią otworem.

Wałbrzyski klub ma dodatkowe powody do radości, bowiem licencję zdał również 12-letni Marcin Nowak. To pozwala ekipie Chełmca wystartować w tym sezonie w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski na mini żużlu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group