Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4953
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mando się rozbudowuje

Piątek, 27 maja 2022, 13:26
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
Wałbrzych: Mando się rozbudowuje
Fot. InVałbrzych
Dużo dzieje się na budowie, a raczej adaptacji budynków i hal przy ul. Wyszyńskiego, na potrzeby produkcyjne firmy Mando.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku Mando Corporation Poland wystąpiła o pozwolenie na "zmianę sposobu użytkowania (z rozbudową i przebudową) budynków niemieszkalnych na przemysłowe, magazynowe i biurowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i układem komunikacyjnym" i po otrzymaniu zezwolenia, w październiku prace ruszyły pełną parą.

Zakłady WAMAG-u to dla wielu wałbrzyszan miejsce szczególne, bowiem przez wiele lat produkowano tam maszyny i urządzenia dla przemysłu górniczego i innych gałęzi przemysłu ciężkiego. Dlatego bardzo cieszy fakt, że przy zachowaniu tego ważnego przemysłowego dziedzictwa miasta, będzie tam wdrożona nowoczesna technologia i produkcja z branży automotive. Adaptacja tak dużego obszaru jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i produkcyjnym oraz wyjątkowym przykładem w skali całego kraju. Koszty inwestycji są szacowane na około 111 milionów złotych.

Źródło: InVałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

38
83%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
5
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group