Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3414
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Manifestacja poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości

Czwartek, 3 sierpnia 2017, 20:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Manifestacja poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu odbyła się manifestacja osób popierających reformy wymiaru sprawiedliwości.

Manifestanci zebrali się na Placu Magistrackim, gdzie padło wiele słów i argumentów, dlaczego konieczne jest przeprowadzenie szybkiej reformy całego wymiaru sprawiedliwości. Wśród osób zabierających głos znaleźli się między innymi Marek Kubala, Jarosław Szymańczak i legenda Solidarności - Adam Borowski, który jako jeden z inicjatorów i założycieli ogólnopolskiego Społecznego Komitetu "Żądamy Reformy Sądów" zachęcał zebranych do podpisania apelu o reformę wymiaru sprawiedliwości.

Apel ten skierowany jest do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premier RP Beaty Szydło, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro a także do wszystkich Posłów i Senatorów RP. Członkowie Komitetu w apelu przekonują między innymi, że polskie sądy jako jedyna instytucja państwowa nie podległy żadnej reformie po 1989 roku, są reliktem systemu komunistycznego, nie służą obywatelom, nie służą państwu, tylko strzegą interesów różnych grup systemu postkomunistycznego.

Jak podkreślał Adam Borowski, Komitet pod apelem chce zebrać milion podpisów. Swoje poparcie dla reformy sądownictwa można wyrazić podpisując petycję na stronie internetowej: https://www.petycjeonline.com/apel_o_reform_wymiaru_sprawiedliwoci_dla_dobra_polski. Po przemowach na Placu Magistrackim manifestanci przeszli pod siedzibę wałbrzyskiego Sądu Rejonowego, gdzie również podkreślano jak ważne jest szybkie wprowadzenie reform wymiaru sprawiedliwości. Zakończeniem manifestacji było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski i uczczenie minutą ciszy pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group