Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3783
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Marek Dolat zastąpił Stefanię Pawełek

Piątek, 24 marca 2017, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 marca 2017, 14:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Marek Dolat zastąpił Stefanię Pawełek
Fot. Robert Bajek
Marek Dolat został zaprzysiężony na stanowisko radnego. Zastąpił niedawno zmarłą Stefanię Pawełek.

Marek Dolat uzyskał drugi wynik na liście, z której startował i zgodnie z obowiązującym prawem, po śmierci Stefanii Pawełek, to właśnie jemu przypadło w udziale podjęcie pracy w samorządzie. Nowy radny jest osobą w Wałbrzychu znaną i z dość bogatym doświadczeniem samorządowym, bowiem w latach 1994-2002 przez dwie kadencje zasiadał już w radzie miasta i był m.in. przewodniczącym komisji funkcjonowania miasta.
- To były trudne czasy i trudny okres dla Wałbrzycha - wspomina Marek Dolat. - Zaczęliśmy wtedy m.in. proces przebudowy Śródmieścia, a to wielkie przedsięwzięcie.

Marek Dolat został wybrany przez mieszkańców trzech wałbrzyskich dzielnic - Sobięcina, Białego Kamienia i Konradowa i dla tej społeczności zamierza pracować i poświęcać jej każdą wolną chwilę.
- To mieszkańcy będą wskazywać mi sprawy i problemy, jakie powinienem próbować rozwiązać - mówi świeżo zaprzysiężony radny. - Mogą zgłaszać mi swoje bolączki i obawy, a ja będę częstym gościem w tych dzielnicach.

Marek Dolat oceniając obecną sytuację panującą w mieście zwraca uwagę na uporządkowane kwestie oświaty.
- To zasługa prezydenta Szełemeja i jego zastępcy Zygmunta Nowaczyka, że ta dziedzina jest uporządkowana - mówi Dolat. - Wiele głównych dróg w mieście udało się wyremontować, ale jest sporo tych bocznych, które na takie remonty czekają od kilkudziesięciu lat i o to również będę zabiegał.

Marek Dolat dodał, że chciałby realizować przedwyborcze obietnice i być kontynuatorem działań podejmowanych przez Stefanię Pawełek.
- Znaliśmy się, pomagaliśmy sobie nawzajem. Chcę wypełniać wolę Stefanii Pawełek i działać dla dobra mieszkańców - mówi radny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group