Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Marsz Dla Życia i Rodziny

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 17:15
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2015, 7:40
Autor: red.
Wałbrzych: Marsz Dla Życia i Rodziny
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzychu odbył się kolejny Marsz Dla Życia i Rodziny zakończony Piknikiem Rodzinnym. W tym roku hasło marszu brzmiało: "Rodzina – Wspólnota – Polska".

Uczestnicy marszu spotkali się w kościele należącym do Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Wyszyńskiego w Wałbrzychu gdzie odbyła się modlitwa w intencji rodziny a następnie śpiewając pieśni i niosąc transparenty przeszli barwnym pochodem ulicami Piaskowej Góry na stadion przy ulicy Kusocińskiego, gdzie odbył się Piknik Rodzinny.

Marsz dla Życia i Rodziny ma na celu przypomnienie, że to rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami a instytucje publiczne powinny pełnić rolę pomocniczą, uznając przy tym autorytet i wolę rodziców. Szczęście rodzinne zajmuje pierwsze miejsce wśród najważniejszych wartości, jakimi należy kierować się w życiu codziennym. Marsz ma również na celu zamanifestowanie uznania wartości życia, od poczęcia do naturalnej śmierci człowieka. W roku bieżącym Marsze Dla Życia i Rodziny zorganizowano w przeszło 140 miastach w całej Polsce. Zdaniem organizatorów rosnąca z roku na rok liczba miast w których odbywają się marsze świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu społecznym na tego typu inicjatywy.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group