Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Masz problem? W Boguszowie–Gorcach możesz liczyć na pomoc

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Sven
Boguszów-Gorce: Masz problem? W Boguszowie–Gorcach możesz liczyć na pomoc
Fot. PAW
Każdy, bez względu na wiek, płeć, narodowość, wykształcenie czy status majątkowy może tu przyjść i uzyskać bezpłatna poradę prawną lub informacje obywatelską.

W Boguszowie-Gorcach powstał Punkt Informacji Prawnej i Obywatelskiej. Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Boguszowski punkt jest jednym z ponad trzydziestu działających na Dolnym Śląsku.

Można w nim uzyskać porady lub informacji w sprawach świadczeń socjalnych, pomocy społecznej, świadczeń z ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia i bezrobocia, mieszkaniowych, rodzinnych, sprawach konsumenckich, kontaktach z urzędami i sądami, na temat prawa pracy i własności.

Doradca po zapoznaniu się z zakresem sprawy, we współpracy z osobą zainteresowaną określa istotę problemu, następnie udziela porady bądź informacji. W sprawach trudnych jest możliwość uzyskania porady radcy prawnego.

Istotą programu jest zwiększanie świadomości prawnej i obywatelskiej mieszkańców naszego kraju, wyszukiwanie różnych możliwości rozwiązania sprawy, z którą przyszedł obywatel, analiza możliwych rozwiązań i ich konsekwencji, wsparcie klienta w dokonaniu wyboru sposobu postępowania z poszanowaniem jego samodzielności w podejmowaniu decyzji, w zależności od potrzeb sporządzenie wspólnie z klientem planu działania.

Punkt Informacji Prawnej i Obywatelskiej mieści się przy Placu Odrodzenia 4 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej -Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group