Poznań: Medale na Akademickich Mistrzostwach Polski

Wtorek, 8 czerwca 2010, 8:53
Aktualizacja: 13:20
Zapaśnicy rywalizowali tym razem w Poznaniu w mistrzostwach studentów
Zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych oraz Herosa Czarny Bór wzięli udział w V Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi wypadli nieźle i przywieźli z Poznania trzy medale.

W rywalizacji kobiet-studentek mieliśmy tylko jedną reprezentantkę. Renata Omilusik z Herosa Czarny Bór walczyła w kategorii 55 kg. Podopieczna Dariusza Piaskowskiego zajęła 2. miejsce. Zwyciężyła Sylwia Bileńska z Unii Racibórz.

Z dobrej strony pokazali się również zapaśnicy Zagłębia. W kategorii 84 kg Marcin Nowakowski zajął 2. pozycję przegrywając jedynie z Jarosławem Karbownikiem z Granicy Gdańsk. Taki sam wynik w kategorii 96 kg osiągnął Michał Jóskowski, który w walce finałowej przegrał z Marcinem Olejniczakiem z Sobieskiego Poznań.

W klasyfikacji punktowej Heros uplasował się na 6. miejscu w gronie 20 ekip, a Zagłębie zajęło 7. miejsce wśród 16 drużyn.

Miło jest nam również poinformować, ze dwójka wychowanków wałbrzyskiego Zagłębia uczestniczyła w Grand Prix Niemiec 2010, które to zawody odbyły się w Dortmundzie. Tomasz Świerk w kategorii 66 kg wywalczył brązowy medal na tej imprezie. Zwyciężył Islan-Beka Albiev z Rosji. Gorzej spisał się inny wałbrzyszanin – Julian Kwit, który w kategorii 74 kg zajął ostatecznie 10. pozycję. Tu najlepszy okazał się Ukrainiec Dmytro Pyshkov.