Wawrów: Medale naszych żużlowców

Piątek, 7 maja 2010, 14:41
Aktualizacja: Sobota, 8 maja 2010, 14:13
Wałbrzyscy zawodnicy wypadli bardzo obiecująco na zawodach w Wawrowie
W Wawrowie koło Gorzowa Wielkopolskiego odbył się turniej mini żużla pod hasłem „Unijne Talenty Europy”. Świetnie podczas tych zawodów spisali się zawodnicy WSM Chełmiec Wałbrzych.

W klasie 50 cm sześciennych nasi zawodnicy zdominowali rywalizację. Trzeba przyznać, że tego dnia mieli świetnie przygotowany do startów sprzęt i unikali defektów.

Zmagania wygrał Michał Pajdo, który zdobył komplet punktów i nie pozostawił rywalom złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Przypomnijmy, że Michał Pajdo na polskich torach reprezentuje barwy WSM Chełmiec Wałbrzych, ale występuje również w zawodach ligi duńskiej. Tuż za Michałem uplasował się Jakub Isański. Na bardzo dobrym 4. miejscu zawody ukończył Mateusz Durynek. O olbrzymim pechu może z kolei mówić Jakub Piątek. Zawodnik WSM Chełmiec miał praktycznie zapewnioną 3. pozycję w zawodach, ale w jednym z wyścigów upadł i marzenia o podium musi odłożyć do kolejnego turnieju. Na 7. pozycji został sklasyfikowany Oskar Pawłowicz.

W klasie 80-125 cm sześciennych wystartowała trójka naszych reprezentantów. Musieli oni radzić sobie ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale pokazali się z bardzo dobrej strony. Wprawdzie Emilia Isańska, Marcin Nowak i Kamil Śmieszniak nie zajęli czołowych lokat, ale te starty na pewno zaprocentują w przyszłości.