• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:49
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2557
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mela Koteluk wystąpi w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 12 grudnia 2015, 6:40
Autor: organizatorzy
Fot. Honorata Karapuda
Wokalistka i autorka tekstów, zdobywczyni Platynowej Płyty i laureatka Fryderyków dla najlepszego artysty oraz za najciekawszy debiut i teledysk, wystąpi 6 lutego w Sali Teatralnej ŚOK. Sprzedaż biletów rusza 14 grudnia a do końca miesiąca będzie obowiązywać promocyjna cena.

17 listopada 2014 roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: „Migracje”. Zapowiedział ją singiel zatytułowany „Fastrygi”, do którego powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów Programu 3.

„Migracje” to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu ojczystego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarówno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open’er Festival, Coke Festival, Jarocin Festival czy Męskie Granie. Mając świadomość jak ważne dla artysty są koncerty, w 2012 roku zainicjowała akcję mającą na celu wsparcie żywego grania: „Nie bądź dźwiękoszczelny. Wspierajmy żywą muzykę!”, do której włączyło się wielu polskich artystów.

Koncert Meli Koteluk odbędzie się 6 lutego w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem koncertu. Bilety trafią do sprzedaży 14 grudnia i będą dostępne w sieci Ticketpro (Empik, Media Markt, on-line) oraz w Informacji Turystycznej w Świdnicy. Ceny będą następujące:
grudzień: 60 zł parter / 50 zł balkon
styczeń/luty: 70 zł parter / 60 zł balkon
w dniu koncertu: 80 zł parter / 70 zł balkon

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.sok.com.pl/mela-koteluk-koncert/ oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/events/742227959255226/

Foto nadesłane przez organizatorów

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~żul 12-12-2015 7:49
Rewelacyjnie niskie ceny,obawiam się,że zabraknie wolnych miejsc....
~do żul 12-12-2015 8:38
I słusznie się obawiasz żulu, na Mele Koteluk będzie komplet.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group