Czytających: 4619

Wałbrzych: Memoriał Fijołka w petanque

Środa, 11 września 2013, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Udane sportowo i pogodowo były V Mistrzostwa Dolnego Śląska – Memoriał Ryszarda Fijołka w petanque.

Na bulodromie na Piaskowej Górze rywalizowało 12 drużyn z pięciu miast (Dzierżoniów, Wrocław, Jedlina, Boguszów, Wałbrzych). W tym gronie byli mistrzowie kraju weteranów i mistrzowie kraju juniorów, a także uczestnicy niedawnych MŚ juniorów. Nic dziwnego, że poziom gry był wysoki, a kibice, którzy przyglądali się rywalizacji, nabierali chęci do poznania tajników tej gry.

6. OSiR Wałbrzych – 0

W finale uczestnicy MŚ juniorów bardzo szybko uporali się z weteranami, wygrywając 13:0. Zwycięski triplet zagrał w składzie: Dawid Matuszewski, Mateusz Witkowski i Kazimierz Świetlik. Drugie miejsce zajęła ekipa: Ryszard Kowalski, Zdzisław Cilińdź i Damian DeRos (dzięki startowi zawodnika z Francji impreza miała międzynarodowy charakter). Trzecie miejsce wywalczył triplet z Jedliny w składzie: Jerzy Siara, Kazimierz Jacak, Kazimierz Durczyński. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 4. Juś Jedlina, 5. Gałuszkieiwcz Wałbrzych, 6. Młodziankowska Gorce, 7. Gajewska Wrocław, 8. Obuchowski Jedlina, 9. Piwko Gorce, 10. Linder Gorce, 11. Łoś Boguszów, 12. OSiR Wałbrzych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Aqua-Zdrój oraz dyplomy. Najlepsze trzy triplety dodatkowo dostały puchary i nagrody rzeczowe, a kilkanaście osób wylosowało nagrody w zabawie fantowej. Nagrody wręczał p.o. dyrektora OSiR Jan Szymczak.