Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 1948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Metoda na „wnuczka” nie zadziałała

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:13
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Metoda na „wnuczka” nie zadziałała
Fot. red.
Dzięki ciągłym apelom, informującym o oszustach podających się za „wnuczka” i próbujących wyłudzić pieniądze od starszych osób, trzy mieszkanki Wałbrzycha nie dały się oszukać. Policja w dalszym ciągu przypomina, aby zachować czujność.

Do trzech starszych pań zadzwoniła kobieta podająca się za „wnuczkę” i poprosiła je o pożyczenie pieniędzy. Oszustka twierdziła, że potrzebuje gotówki na kaucję. Na szczęście każda z tych mieszkanek Wałbrzycha okazała się czujna, bowiem jak oświadczyły słyszały już o takich przypadkach nie tylko od policji, ale również w mediach. O próbie oszustwa od razu powiadomiły funkcjonariuszy.

Wałbrzyscy policjanci ponownie ostrzegają: Bądźmy rozważni, ostrożni i podejrzliwi wobec osób, które proszą nas o pieniądze. Najczęściej ofiarami przestępstw na tzw. „wnuczka” padają osoby starsze i samotnie mieszkające. Ludzi tych cechuje dobroć oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy tego potrzebują. Oszuści na tym żerują. Apelujemy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości co do wiarygodności rozmówcy zawsze skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić policję.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group