Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 2331
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto stawia na inwestycje

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 30 maja 2020, 10:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 8:47
Autor: PAW
Fot. red
– Miasto nie planuje zmniejszenia inwestycji, a wręcz odwrotnie, bo zwiększymy pakiet inwestycyjny. Impuls inwestycyjny ma złagodzić skutki pandemii, które w wielu dziedzinach są bardzo dotkliwe, czego przykładem jest Aqua Zdrój – mówi prezydent Roman Szełemej.

- Rozpoczniemy inwestycje w budownictwie mieszkaniowym i drogowym. Chcemy dawać zatrudnienie naszym firmom, by środki trafiały do naszych sklepów, hurtowni. Wykorzystujemy środki budżetowe, ale mamy wsparcie instytucji unijnych i kolejne środki z EBI możemy przeznaczyć na te zadania. Pomoc w tym zakresie jest ogromna. Ważną sprawą jest też obniżenie kosztów realizacji tych zadań, o czym świadczą kolejne przetargi - kontynuuje prezydent.

Kosztorys na remont odcinka ulicy Niepodległości wynosił 3,5 milion złotych, a zgłosiło się 5 firm i ich propozycje wynosiły nieco ponad 2 miliony złotych.
- Chcemy wykorzystać te dobre ceny. Na ulicy Piłsudskiego chcemy zrealizować piękną bibliotekę i też szykujemy się do rozpoczęcia prac. Na ulicy Ratuszowej został również wyłoniony wykonawca. Wykonawca jest wyłoniony na przebudowę placu 3 maja na Nowym Mieście. Oczywiście kontynuowane będą inwestycje, które już trwają - ulica Wałbrzyska, Nałkowskiej, Dunikowskiego. Prowadzimy zaawansowane prace w szkole nr 37 przy ulicy Dunikowskiego. Prace remontowe są prowadzone również w szkole przy ulicy Limanowskiego. Kontynuujemy roboty przy Domu Seniora przy ulicy Andersa. Docelowo znajdzie tam miejsce 50 pensjonariuszy. Uruchomimy go prawdopodobnie z początkiem przyszłego roku. Budynek przy ulicy Staszica - 3 klatki schodowe są praktycznie gotowe. Tam będą 43 mieszkania komunalne o wysokim standardzie. Rozpisaliśmy przetarg na głęboką przebudowę domów na ulicy Generała Zajączka. Mowa o dwóch kamienicach. Na Niepodległości 14-16 trwa przebudowa kamienicy. MZB wykazuje dużą aktywność w remontowaniu mieszkań. W ZS nr 4 trwają powoli końcowe prace związane z przebudową i termomodernizacją. Ma to być szkoła wiodąca jeśli mówimy o klasach sportowych i mundurowych. Przy ulicy Młynarskiej, gdzie powstanie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, także roboty są kontynuowane i po zakończeniu tych prac zmieni się wygląd tego miejsca. Trwają prace projektowe dotyczące wielu kolejnych inwestycji, jak choćby obiektu po byłym MOPS-ie przy ulicy Beethovena - wymienia Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
3
23%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ponury troll 30-05-2020 11:54
Lubie być lulany do snu. Kto mnie ulula?
~ponury troll 30-05-2020 16:37
do: ~ponury troll (11:54)
Jesteś zwykłym PiS-dowatym imbecylem podszywając się pod mój nick.
~ksiegowy 31-05-2020 18:12
do: ~ponury troll (11:54)
Szelemej budowę akwaparku przedstawial podczas budowy także jako inwestycję, a tak jak ostrzegałem wtedy jest to wydatek konsumpcyjny , pasywo będące obciążeniem dla budżetu. Po wywaleniu milionów na ten obiekt Szelemej przyznał w końcu mi rację . Ale dalej ściemnia z inwestycjami a wy w te bzdury dalej wierzycie.Stoimy przed perspektywa wyburzenia tego obiektu bo utrzymanie tez kosztuje a Wałbrzych nie jest przyjazny przedsiębiorcom którzy utrzymują ten gminny kurwidołek , wiec ma długi i ksiegowy bilans ujemny rolowany pożyczka mi z parabankow i obligacjami sprzedawanymi bankom z izraelskimi powiązaniami.Czyli taki niewidzialny na razie rozbiór kraju ma poziomie gminnym.Ren człowiek musi odejść
~kamil 30-05-2020 13:00
Znowu wstyd na cały kraj Radny PO ( znany dentysta )ten który latał po mieście z koszulką konstytucja Zbierał podpisy na Trzaskowskiego - bez rejestracji komitetu Grozi mu 3 lata odsiadki . Domaga się przestrzegania konstytucji a sam łamie prawo. Przecież PO kocha cały naród i 100 000 zbierzecie w 30 minut
~Wybory 30-05-2020 15:21
do: ~kamil (13:00)
To lepiej mogli wziąć podpisy od zmarłych jak to zrobił Morawiecki chyba senior.
~prawda czasu prawda ekranu 30-05-2020 14:26
Miasto corocznie stawia na inwestycje zapisując w budżecie grube miliony tylko z realizacją tych inwestycji idzie kiepsko. W 2019 roku zapisano wydatki na 269 mln, a zrealizowano za 153 mln. Odpowiednio w 2018 to: 164 do 106 mln, a w 2017 roku 156 do 82 mln. 2016 też był dobry bo zapisano 142 mln, a wydano 67 mln. Na czym polega więc zwiększanie inwestycji? Czy na tym, że powiemy że zwiększamy i zamiast wydanych 50-60% zapisanych w budżecie jak w ostatnich latach wydamy 60-70% zapisanego budżetu na ten rok. Czy znajdziecie na portalach lokalnych jak kształtuje się wykonanie roczne budżetu w zakresie inwestycji do uchwały budżetowej? Może wystarczą doniesienia medialne i wypowiedzi z ratusza, że jest dobrze. Może i jest, choć oficjalne dokumenty w zakresie sprawozdań z wykonania budżetu i z RIO już takie kolorowe nie są i tylko potwierdzają, że to co zapisane w budżecie do realizacji to tylko zapisy na papierze (i zmieniane wielokrotnie) przekładane na kolejne lata. Widać to również po tym, że większość inwestycji która jest realizowana oparta jest na dofinansowaniu zewnętrznym (środki unijne, wojewódzkie, krajowe), a wkład własny miasta to kredyt z EBI. To chyba normalne że biorąc 120 mln zł kredytu z EBI na inwestycje trzeba je realizować. To czy są one realizowane wg założeń też można sprawdzić. I mało kto wie jak wygląda prognoza finansowa miasta i ile corocznie przeznacza się na spłatę zadłużenia i obsługę długu. Jeżeli napiszę, że wg tej prognozy za 2020 i 2021 rok będzie więcej niż kredyt z EBI to uwierzycie? Pewnie nie, bo kto by uwierzył, że to ponad 140 mln.
~LOL 30-05-2020 17:12
Jak remont drogi dojazdowej czy przebudowa kamienicy może być inwestycją? Niezłego czarodzieja macie w ratuszu. Inwestycja to wydatek mający przynosić w przyszłości dochody, których suma przewyższy poniesiony wydatek. Jak ogólnie wiadomo w świecie, kamienice komunalne do zyskownych przedsięwzięć nie należą...
~Won Po 31-05-2020 7:54
Szumowiny POwskie dalej z Walbrzycha robią patologiczne slamsy!!! Wszystko szemrane od 1945 r do dzisiaj!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group