Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miasto stawia na inwestycje

Sobota, 30 maja 2020, 10:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 8:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Miasto stawia na inwestycje
Fot. red
– Miasto nie planuje zmniejszenia inwestycji, a wręcz odwrotnie, bo zwiększymy pakiet inwestycyjny. Impuls inwestycyjny ma złagodzić skutki pandemii, które w wielu dziedzinach są bardzo dotkliwe, czego przykładem jest Aqua Zdrój – mówi prezydent Roman Szełemej.

- Rozpoczniemy inwestycje w budownictwie mieszkaniowym i drogowym. Chcemy dawać zatrudnienie naszym firmom, by środki trafiały do naszych sklepów, hurtowni. Wykorzystujemy środki budżetowe, ale mamy wsparcie instytucji unijnych i kolejne środki z EBI możemy przeznaczyć na te zadania. Pomoc w tym zakresie jest ogromna. Ważną sprawą jest też obniżenie kosztów realizacji tych zadań, o czym świadczą kolejne przetargi - kontynuuje prezydent.

Kosztorys na remont odcinka ulicy Niepodległości wynosił 3,5 milion złotych, a zgłosiło się 5 firm i ich propozycje wynosiły nieco ponad 2 miliony złotych.
- Chcemy wykorzystać te dobre ceny. Na ulicy Piłsudskiego chcemy zrealizować piękną bibliotekę i też szykujemy się do rozpoczęcia prac. Na ulicy Ratuszowej został również wyłoniony wykonawca. Wykonawca jest wyłoniony na przebudowę placu 3 maja na Nowym Mieście. Oczywiście kontynuowane będą inwestycje, które już trwają - ulica Wałbrzyska, Nałkowskiej, Dunikowskiego. Prowadzimy zaawansowane prace w szkole nr 37 przy ulicy Dunikowskiego. Prace remontowe są prowadzone również w szkole przy ulicy Limanowskiego. Kontynuujemy roboty przy Domu Seniora przy ulicy Andersa. Docelowo znajdzie tam miejsce 50 pensjonariuszy. Uruchomimy go prawdopodobnie z początkiem przyszłego roku. Budynek przy ulicy Staszica - 3 klatki schodowe są praktycznie gotowe. Tam będą 43 mieszkania komunalne o wysokim standardzie. Rozpisaliśmy przetarg na głęboką przebudowę domów na ulicy Generała Zajączka. Mowa o dwóch kamienicach. Na Niepodległości 14-16 trwa przebudowa kamienicy. MZB wykazuje dużą aktywność w remontowaniu mieszkań. W ZS nr 4 trwają powoli końcowe prace związane z przebudową i termomodernizacją. Ma to być szkoła wiodąca jeśli mówimy o klasach sportowych i mundurowych. Przy ulicy Młynarskiej, gdzie powstanie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, także roboty są kontynuowane i po zakończeniu tych prac zmieni się wygląd tego miejsca. Trwają prace projektowe dotyczące wielu kolejnych inwestycji, jak choćby obiektu po byłym MOPS-ie przy ulicy Beethovena - wymienia Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
3
23%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group