Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3401
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Michel Nykiel zginął w Egipcie

Sobota, 11 października 2014, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:25
Autor: red.
Wałbrzych: Michel Nykiel zginął w Egipcie
Fot. red.
Michela Nykiela znało wielu wałbrzyszan. Był niezwykle aktywnym człowiekiem. W latach 80. piłkarz I–ligowego Górnika Wałbrzych, później nauczyciel matematyki i radny miejski. Zginął wraz ze swoją małżonką podczas pobytu w Egipcie. Miał 56 lat.

Tragiczna wiadomość napłynęła do Wałbrzycha. Michel Nykiel, były piłkarz, nauczyciel i były radny miejski, według nieoficjalnych informacji utonął w morzu wraz z żoną podczas pobytu w Egipcie.

Nykiel w latach 80. święcił z piłkarzami Górnika największe sukcesy w historii klubu. Wywalczył z biało-niebieskimi historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której rozegrał łącznie 29 meczów. Później kontynuował swoją piłkarską przygodę w innych klubach regionu. Kiedy zawiesił buty na piłkarskim kołku, zadbał o swoją edukację. Ukończył studia i wiele lat był nauczycielem matematyki w jednej z wałbrzyskich szkół. Zaangażował się również w życie polityczne miasta, a w latach 2006-2010 był radnym Rady Miejskiej Wałbrzycha. Później postanowił się z tej politycznej działalności wycofać.

Miał 56 lat…

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group