Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5044
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Międzynarodowy projekt

Poniedziałek, 16 września 2019, 12:28
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2019, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Międzynarodowy projekt
Fot. WOK Wałbrzych
Wałbrzyski Ośrodek Kultury wystąpi jako główny Partner przy organizacji projektu Brave Kids Together for Earth, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” wraz z Fundacją im. Elżbiety Marii Urbańskiej.

Brave Kids Together for Earth to międzynarodowy projekt artystyczno-integracyjny z udziałem dzieci oraz młodzieży niepełnosprawnych i pełnosprawnych z grup artystycznych z Brazylii, Hiszpanii, Polski i Iranu (w sumie ok. 60 osób). Do projektu została zaproszona także grupa młodzieży reprezentująca Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Wspólna praca artystyczna zaowocuje interdyscyplinarnym, wielokulturowym spektaklem prezentowanym na profesjonalnych scenach: w Wałbrzychu (21 października) i Wrocławiu (22 października). Projekt odbędzie się od 13 do 23 października 2019 r. w Zagórzu Śląskim k. Wałbrzycha.

Dodatkowo planowane jest spotkanie w formie debaty i „burzy mózgów” nt. ekologii, rewitalizacji, rozwoju edukacji i podejścia lokalnego społeczeństwa do zmian klimatycznych. Spotkanie odbędzie się w Wałbrzychu przy udziale gości z Brazylii, Hiszpanii, Polski i Iranu

Ideą projektu jest również praca z tematami związanymi ze środowiskiem i 4 elementami: woda, ziemia, powietrze, ogień. Dlatego wszystkie uczestniczące grupy będą też odnosić się do tych tematów w swoich występach.

Projekt ten odpowiada na potrzebę stworzenia przestrzeni dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w celu integracji i wymiany z innymi grupy w procesie twórczym. Idea projektu opiera się na różnorodności jako wartości i przekonaniu, że każdy pomimo swojego pochodzenia i niepełnosprawności jest osobą w pełni wartościową i może mieć pozytywny wkład w życie społeczności. Sztuka jest doskonałym narzędziem do jej wyrażenia. Podczas projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach artystycznych i integracyjnych przy udziale wykwalifikowanych instruktorów z Warszawy i Wrocławia oraz z zagranicy.

Pierwsza edycja projektu Brave Kids Together odbyła się w październiku ubiegłego roku i zgromadziła dzieci oraz młodzież z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności z Ukrainy, Gruzji, Rumunii, Polski.

Zapraszamy grupy dzieci z placówek przedszkolnych, szkolnych na finałowy spektakl Brave Kids Together w Wałbrzychu w dn. 21 października (godz. 12.30, Stara Kopalnia). Wstęp bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o dokonanie rezerwacji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group