Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy domu przy ulicy Równoległej uratowali swój dobytek

Czwartek, 21 lipca 2011, 18:23
Aktualizacja: 18:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy domu przy ulicy Równoległej uratowali swój dobytek
Fot. użyczone
Wczorajsza ulewa dała się mocno we znaki mieszkańcom naszego miasta. Ten dzień zapamięta na pewno Alina Szymańska, która przez kilka godzin walczyła wraz ze swoją rodziną o uratowanie domu przed zalaniem.

Jednorodzinny dom należący do Aliny Szymańskiej stoi w bezpośrednim sąsiedztwie potoku Szczawnik, który jest dopływem Pełcznicy. Szczawnik na co dzień nie jest groźny i wygląda na łagodny strumień. Wczorajsza ulewa spowodowała jednak, że wody Szczawnika wylały, co stworzyło bezpośrednie zagrożenie również dla rodziny Szymańskich.
- Około godziny 15.00 zawiadomiliśmy straż miejską i straż pożarną – opowiada Alina Szymańska. – Służby te szybko przyjechały do nas, a po kolejnych 30 minutach dostarczono nam 120 worków z piaskiem.

Woda w tym czasie wdarła się już do ogrodu państwa Szymańskich, ale na szczęście, dzięki szybkiej interwencji służb mundurowych, udało się uratować dom przed zalaniem.
- W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować strażnikom miejskim i strażakom za szybką akcję – mówi Alina Szymańska. – W momencie zagrożenia, z jakim wcześniej nie mieliśmy do czynienia, nie za bardzo wiedzieliśmy co mamy robić, ale na szczeście służby mundurowe stanęły na wysokości zadania.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group