Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3273
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkańcy ulicy Dunikowskiego muszą uzbroić się w cierpliwość

Sobota, 29 grudnia 2018, 6:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Mieszkańcy ulicy Dunikowskiego muszą uzbroić się w cierpliwość
Fot. red
O remoncie ulicy Dunikowskiego w dzielnicy Piaskowa Góra mówi się co najmniej od dwóch lat. W przyszłorocznym budżecie próżno jednak szukać środków przeznaczonych na to zadanie.

- Mówimy o konieczności remontu tej ulicy od dwóch lat, ale cały czas przesuwamy ten remont w terminie - mówi niezadowolona radna Beata Mucha.

Prezydent Roman Szełemej podczas kampanii wyborczej zapewniał, że do 2023 roku wszystkie wałbrzyskie ulice zostaną wyremontowane. Nadal trzyma się tego terminu i zobowiązania.
- Remont ulicy Dunikowskiego jest przygotowywany. Trwają prace nad dokumentacją - tłumaczy Roman Szełemej. - Najpierw podjęliśmy decyzję o dokończeniu remontu ulicy Nałkowskiej i dopiero wtedy podejmiemy się przebudowy kolejnej ulicy w tym rejonie, żeby nie powodować paraliżu komunikacyjnego i utrudnień dla mieszkańców. Patrzymy realnie na potrzeby remontowe miasta i staramy się modernizować ulice w każdej wałbrzyskiej dzielnicy.

I faktycznie w przyszłorocznym budżecie zagwarantowano pokaźną sumę na kontynuację przebudowy ulic Hirszfelda i Nałkowskiej. Mowa o kwocie 6 milionów 200 tys. zł, z czego Gmina ma wyłożyć na ten cel 4 miliony 200 tys. zł, a pozostałe 2 miliony zł mają stanowić środki zewnętrzne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
16%
Smuci
5
20%
Złości
6
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group