Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3967
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkania na Niepodległości

Sobota, 25 września 2021, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: JAZ
Wałbrzych: Mieszkania na Niepodległości
Fot. JAZ
Wałbrzyszanie doczekali się kolejnego rzutu nowych komfortowych mieszkań komunalnych, które zostały przekazane mieszkańcom. Nowi lokatorzy do budynków przy ulicy Niepodległości 14–16 już mogą planować przeprowadzkę.

Łącznie w obu budynkach powstało 31 komfortowych mieszkań komunalnych, praktycznie gotowych do zamieszkania. Oba budynki wyposażone zostały w windy oraz ogrzewanie ze wspólnej kotłowni gazowej. Na dachu budynków znajduje się instalacja fotowoltaiczna wspomagająca przygotowanie ciepłej wody. Modernizacja finansowana byłe ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach udzielania finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat.

Wartość inwestycji wyceniana była w dwóch programach: „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Niepodległości 14 w Wałbrzychu poprzez termomodernizację i remont", który wyniósł 3.649 768,65 złotych oraz „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Niepodległości 16 w Wałbrzychu poprzez termomodernizację i remont", który oszacowano na 3.596 867,51 złotych. Dodatkowo należy doliczyć dofinansowanie z BGK na kwotę około 3,2 mln.

- Cieszę się, że kolejne kamienice odzyskały dawny blask. Generalny remont budynków przy ulicy Niepodległości 14-16 kosztował nas ponad 8 mln złotych i współfinansowany był ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi prezydent Roman Szełemej.

Choć Prezydent Wałbrzycha od lat wyznaję zasadę, że lepiej budować od podstaw niż remontować, to jednak zdarzają się wyjątki i przykładem na to jest duża kamienica w dzielnicy Podgórze, którą całkowicie zrewitalizowano.

Twoja reakcja na artykuł?

14
58%
Cieszy
6
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group