Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4029
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Mieszkaniec Boguszowa–Gorc słono zapłaci za głupi żart

Piątek, 2 lutego 2018, 13:59
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Mieszkaniec Boguszowa–Gorc słono zapłaci za głupi żart
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który umieścił w internecie film informujący o możliwym ataku terrorystycznym.

27-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc został wczoraj zatrzymany przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna opublikował na jednym z popularnych portali multimedialnych krótki film ukazujący możliwy atak terrorystyczny wymierzony w wałbrzyszan. Boguszowianin podczas zatrzymania oświadczył, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem.

Film do internetu trafił w godzinach wieczornych 31 stycznia tego roku. Zaalarmowani o zaistniałym zdarzeniu policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu niezwłocznie rozpoczęli pracę nad ustaleniem, kto wykonał i udostępnił materiał w „sieci”. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po kilku godzinach mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę i wczoraj po południu udali się do Boguszowa-Gorc na ul. Reja, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali zaskoczonego 27-latka. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie.

Mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 27-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group