Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkaniec Boguszowa–Gorc słono zapłaci za głupi żart

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 2 lutego 2018, 13:59
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który umieścił w internecie film informujący o możliwym ataku terrorystycznym.

27-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc został wczoraj zatrzymany przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna opublikował na jednym z popularnych portali multimedialnych krótki film ukazujący możliwy atak terrorystyczny wymierzony w wałbrzyszan. Boguszowianin podczas zatrzymania oświadczył, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem.

Film do internetu trafił w godzinach wieczornych 31 stycznia tego roku. Zaalarmowani o zaistniałym zdarzeniu policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu niezwłocznie rozpoczęli pracę nad ustaleniem, kto wykonał i udostępnił materiał w „sieci”. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po kilku godzinach mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę i wczoraj po południu udali się do Boguszowa-Gorc na ul. Reja, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali zaskoczonego 27-latka. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie.

Mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 27-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Henio 2-02-2018 15:17
Tak sobie myślę, że w dzisiejszych czasach niejaki pisarz Herbert George Wells byłby po prostu przestępcą. Pewnie zanim dokończyłby swą powieść, już smutni panowie staliby nad nim i zabezpieczali narzędzia zbrodni w postaci pióra, kałamarza i kartek papieru. Za pomocą tych narzędzi mógł uwieczniać i umieszczać niebezpieczne, wizjonerskie treści w postaci powieści „Wojna Światów”.
~do henio 2-02-2018 15:41
Henio , czy z toba wszystko ok? tak tylko pytam
~Gość 2-02-2018 18:47
Film faktycznie był przerażony, i realny skąt taki pomysł
~ja 2-02-2018 19:24
Nie tylko Wells ale my wszyscy powinnyśmy zacząć obawiać się myślenia niezgodnego z obwiązującym systemem pana prezesa.
~Tor 2-02-2018 19:56
Ależ on nie pokazał w filmie że będzie ale że jest możliwy atak więc on nie postawił na nogi służb ;ja np przypuszczam że na wlalbrzych może nastąpić atak Koreańczyków i co ...przypuszczać każdy ma prawo
~Henio 2-02-2018 20:09
Słuchowisko radiowe na podstawie powieści Wells’a doprowadziło w owym czasie do wybuchu paniki wśród ludności. Nie wiem tylko, czy ktoś za to był ścigany?
~ 3-02-2018 9:23
A co z tą kobietą znalezioną w Gorcach koło Dino> Ludzie są zaniepokojeni, bo nie wiedzą co się stało.
~prezes K. 3-02-2018 23:10
Kocham koty, tylko drapią po jajach
~A.D. 4-02-2018 3:19
Kobieta znaleziona w Gorcach, w pobliżu Dino niestety nie żyje. Znieczulica ludzka wciąż jest dookoła nas. Nikt wcześniej nie zareagował na leżąca na trawie, blisko chodnika. Gdyby pomoc nadeszła szybciej- może by przeżyła. Dopiero dzieci idące do szkoły zauważyły kobietę i zawiadomiły pogotowie ratunkowe. Bardzo to przykre...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group