Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mikołaj w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 9 grudnia 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
W sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy odbył się Mikołajkowy Koncert Muzyczny dzieci uczących się nauki gry na instrumentach w ognisku muzycznym w Głuszycy. Również w CK ponad setka dzieci odebrała podarunki od Świętego Mikołaja.

W koncercie uczestniczyło 17 młodych wykonawców, którzy prezentowali zarówno dzieła najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej jak i lekkie, współczesne utwory. Wykonywane one były na pianinie, flecie poprzecznym i gitarze. Razem z dziećmi przybyły całe rodziny, co dodawało wykonawcom odwagi, a każdy występ nagradzany był sowitymi brawami.

Ognisko muzyczne w Głuszycy działa od roku 2009. Prowadzi je Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit. Na zajęcia do ogniska uczęszcza 24 dziewcząt i chłopców. Nabór słuchaczy jest oparty na zasadzie maksymalnej dostępności, a celem kształcenia jest rozwijanie podstawowych zdolności muzycznych, ogólne umuzykalnianie dzieci i młodzieży oraz integracja ze środowiskiem kulturalnym.

Tymczasem ponad 130 dzieci otrzymało podarunki mikołajkowe podczas innego spotkania, do którego doszło również w Centrum Kultury. Organizatorem radosnego wieczoru był Ośrodek Pomocy Społecznej.

Najpierw wesoły wodzirej rozbawił najmłodszych głuszyczan oraz towarzyszących im rodziców lub dziadków. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów i pląsów. Następnie do sali widowiskowej „Pod Słoneczkiem” zawitał dostojny gość z białą brodą i ubrany w czerwony strój. W rozdawaniu prezentów wspierały go Śnieżynki, czyli pracownice socjalne głuszyckiego OPS, które również wcześniej animowały wspólną zabawę. Każda dziewczynka i każdy chłopiec otrzymali wielkie mikołajkowe podarunki. Zgodnie z dobrym zwyczajem zainicjowanym przez dyrektor OPS Joannę Fornalską, każdy obdarowany mógł podzielić się tym, co otrzymał z podopiecznymi Domu Dziecka w Wałbrzychu. Specjalny kufer szybko wypełniał się i jego zawartość trafiła do dzieci, które najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzą bez bliskości swoich rodziców. Gościem spotkania była burmistrz Alicja Ogorzelec.

Źródło www.gluszyca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group