Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miliony podzespołów z Wałbrzycha

Sobota, 21 stycznia 2012, 6:27
Aktualizacja: 6:28
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Miliony podzespołów z Wałbrzycha
Fot. TMMP
Już ponad sześć milionów skrzyń biegów i silników łącznie opuściło linie montażowe wałbrzyskiej fabryki Toyoty od momentu uruchomienia produkcji.

Skrzynia biegów o numerze 4 000 000 została zmontowana 16 stycznia przez pracowników drugiej zmiany. Ilość wyprodukowanych silników przekroczyła łączną liczbę dwóch milionów egzemplarzy we wrześniu ubiegłego roku.
- Z tej okazji podziękowania należą się naszym klientom za to, że zaufali nam i naszym wyrobom, partnerom biznesowym za długotrwałą, owocną współpracę oraz naszym pracownikom za to, że w codziennych wysiłkach skutecznie realizują podstawową zasadę naszej firmy: satysfakcja klienta jest najważniejsza. Takie wydarzenie jest również dobrą okazją do złożenia zobowiązania, że w dalszym ciągu będziemy dokładać starań, aby poziom zadowolenia naszych klientów oraz pracowników był ciągle podnoszony – stwierdził Leszek Augustyniak, doradca wiceprezesa ds. produkcyjnych wałbrzyskiej Toyoty

Fabryka w Wałbrzychu od 2002 roku produkuje skrzynie biegów, a od 2005 roku silniki dla europejskich montowni Toyoty. Obecnie z linii montażowych zakładu zjeżdżają manualne skrzynie sześciobiegowe do Toyoty Auris, Corolla, Verso, Avensis, manualne skrzynie pięciobiegowe oraz 1.0-litrowe silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do ostatniego modelu również skrzynie z wersji półautomatycznej MMT). Możliwości produkcyjne fabryki Toyoty wynoszą ponad milion podzespołów rocznie (w tym trzysta sześćdziesiąt tysięcy silników i siedemset dwadzieścia tysięcy skrzyń biegów), co sprawia, że wałbrzyski zakład pod względem możliwości produkcyjnych, jest obecnie największym centrum produkcji podzespołów Toyoty poza Japonią.

Do tej pory koncern zainwestował w Wałbrzychu ponad dwa miliardy złotych. W kwietniu fabryka obchodzić będzie dziesiątą rocznicę uruchomienia produkcji.

Źródło: www.toyotapl.com

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group