Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4076
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Mistrzostwa w biathlonie

Czwartek, 22 sierpnia 2019, 17:01
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2019, 8:56
Autor: Robert Bajek
powiat wałbrzyski: Mistrzostwa w biathlonie
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj konferencja prasowa dotycząca Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach, które odbędą się w dniach od 20 do 22 września w Czarnym Borze.

W konferencji udział wzięli: Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Jerzy Pytasz - Prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu, Urszula Filip - Prezes UKN Melafir, Jerzy Szyda - Trener UKN Melafir i zawodnicy.

- Jest mi niezmiernie miło, że w tym roku Zarząd Powiatu i Powiat Wałbrzyski będzie mógł włączyć się aktywnie w organizację Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas do udziału we współfinansowaniu tego przedsięwzięcia. Gmina Czarny Bór to gmina ludzi z pasją, ale również gmina, która chlubi się na terenie Dolnego Śląska tym, że sportem stoi. Te nakłady, które samorząd lokalny włożył w przygotowanie infrastruktury właśnie do uprawiania biathlonu pozwalają na to, że możemy myślę z podniesioną głową przystąpić do organizacji czwartych Mistrzostw Polski w biathlonie letnim - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Mistrzostwa rozgrywane będą w dwóch konkurencjach: sprincie i biegu pościgowym. Zawodnicy z Czarnego Boru liczą na dobry występ i sukces, zwłaszcza w odniesieniu do drużyny Seniorów.

- W imieniu zawodników, biathlonistów, trenerów, wszystkich działaczy sportowych serdecznie zapraszam na zawody do Czarnego Boru, które odbędą się 20 - 22 września w stolicy polskiego biathlonu, tak jak tutaj pan starosta wcześniej powiedział, gminie ludzi z pasją. Serdecznie zapraszamy. Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni że Polski Związek Biathlonu po raz kolejny wytypował nas do organizacji tej wspaniałej imprezy mistrzowskiej. Dzięki temu na nasze areny już niebawem zjadą się najlepsi biathloniści z całego kraju, którzy będą rywalizować o tytuł mistrzowski. W tym roku będą to zawody bardzo wyjątkowe ponieważ po raz pierwszy odbędą się na nowo wybudowanej nartorolkostradzie. Będą to zawody na rolkach - powiedziała Urszula Filip.

O szczegółach imprezy mówił Jerzy Szyda:

- Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach są to zawody absolutnie elitarne. W tych zawodach mogą startować tylko i wyłącznie zawodnicy o odpowiednim poziomie przygotowania technicznego. Bieganie na nartorolkach jest dosyć trudne. Nasza trasa ma trudną konfigurację, bardzo szybkie zjazdy i oczywiście tutaj samo przez się rozumie, że selekcja jest duża. W naszych zawodach będzie startowało między 120 a 140 zawodników. Zawody będą rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych w każdej kategorii kobiety i mężczyźni. Młodzicy będą rywalizowali na dystansie 4 km w biegu sprinterskim zarówno młodzicy jak młodziczki oraz na dystansie 5,5 km w biegu indywidualnym. Pozostałe kategorie czyli juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorzy, tak w kategorii mężczyzn jak w kategorii kobiet będą realizowali w biegu sprinterskim oraz biegu pościgowym. Z pewnością będzie startowała cała reprezentacja Polski i absolutnie cała czołówka jeśli chodzi o kategorię seniorów.

Organizatorami Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach, obok Polskiego Związku Biathlonu jest Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Gmina Czarny Bór i UKN Melafir Czarny Bór.

- To jest największe święto dla całego biathlonu Dolnego Śląska, że w Czarnym Borze po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski. Z ogromnym sentymentem wspominam pierwsze Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim które były powierzone Czarnemu Borowi. Była ogromna walka i takie zniechęcenie a wręcz krytyka środowiska - gdzie to do Czarnego Boru, co my tam będziemy robić jak są takie silne kompleksy jak Kościelisko, Zakopane, Szklarska Poręba, Duszniki i każdy mówił: no gdzie my tam do Czarnego Boru. Ale już po pierwszych mistrzostwach wszyscy z gratulacjami stwierdzili: tak, to jest to miejsce do którego warto przyjeżdżać. Chcemy i będziemy przyjeżdżać - powiedział Jerzy Pytasz.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group