Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzowie Europy – słynne wrocławskie Pantery trenują w Wałbrzychu

Czwartek, 9 marca 2017, 11:08
Autor: red
Wałbrzych: Mistrzowie Europy – słynne wrocławskie Pantery trenują w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Od czwartku do niedzieli (9–12.03) Panthers Wrocław, czyli Mistrzowie Europy w futbolu amerykańskim, trenować będą w ośrodku Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Zgrupowanie to najważniejsza część przygotowań do sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i występów w Pucharze Europy CEFL.

Zgrupowanie w Wałbrzychu to już tradycja dla Panthers Wrocław. Drużyna Mistrzów Polski i Mistrzów Europy odwiedzi ośrodek Aqua Zdrój już po raz czwarty, by po raz kolejny doskonalić swoje umiejętności pod okiem międzynarodowej kadry trenerskiej z Nickiem Johansenem na czele.
– Czterodniowe zgrupowanie to dla naszej drużyny najważniejsza część przygotowań do sezonu. Pierwsze spotkanie sezonu już 25 marca, więc jesteśmy obecnie w fazie dopracowywania taktyki i wyboru ostatecznego składu, który zobaczymy na boiskach Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz Pucharu Europy CEFL – wyjaśnia Jakub Głogowski, prezes Klubu Panthers Wrocław.

Panthers Wrocław ma za sobą historyczny sezon. Mistrzostwo Polski, zwycięstwo w europejskiej Lidze Mistrzów IFAF Europe Champions League, a także wygrana w PLFA2 (niższa klasa rozgrywkowa Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego) oraz Mistrzostwo Polski Juniorów sprawiły, że klub wyraźnie zaznaczył swoją pozycję na europejskiej mapie futbolu amerykańskiego. Teraz Pantery staną przed szansą powtórzenia sukcesu, a pierwszy krok wykonają właśnie w Wałbrzychu.
– Ośrodek w Wałbrzychu to miejsce wręcz idealne. Bliska odległość od Wrocławia, piękne otoczenie i znakomite warunki treningowe pozwalają nam na właściwe przygotowanie do sezonu. Przez cztery dni będziemy pracować nad detalami, które mają wielkie znaczenie w walce o kolejne mistrzostwa. Nie zabraknie też oczywiście integracji, która ma wielki wpływ na ducha naszej drużyny - mówi Nick Johansen, trener główny Panthers Wrocław.

W sezonie 2017 przed Panthers Wrocław kolejne wielkie wyzwanie. W związku z sukcesami na arenie międzynarodowej klub został zaproszony do udziału w rozgrywkach Pucharu CEFL. Zaproszenie jest niezwykłym wyróżnieniem, gdyż daje nam szanse na rywalizacje z najlepszymi drużynami Europy. Jest to niezwykle ważne przed tegorocznymi

Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, które zostaną rozegrane we Wrocławiu w lipcu. Reprezentacja Polski (złożona w połowie z zawodników Panthers Wrocław) będzie rywalizować z reprezentacjami Francji, Niemiec i USA.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group