Czytających: 4698

Wałbrzych: Mistrzowie gry w kapsle

Poniedziałek, 2 października 2017, 10:29
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Dużo dobrej zabawy czekało na uczestników i widzów VII wałbrzyskich Mistrzostw w kapsle Tour de Rynek 2017 o puchar przewodniczącego RWS „Śródmieście” – radnego miejskiego Piotra Kwiatkowskiego.

Sobotniej imprezie towarzyszyła piękna słoneczna aura i spore zainteresowanie. Rywalizację podzielono na dwie grupy: 0-10 lat i 10-100 lat. W pierwszej, grupie najmłodszych, wystartowało 27 uczestników. Trasę na wałbrzyskim rynku najszybciej pokonał Alex Czech. Na drugim miejscu zmagania ukończył Leon Zatwardnicki, a podium uzupełnił Dawid Lewandowski. Nagrodą za pierwsze miejsce był tablet ufundowany przez poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. W tej grupie każdy startujący otrzymał jakiś upominek.

W drugiej grupie ze zdecydowaną przewagą na dłuższej i bardziej wymagającej trasie wygrał Mirosław Ul. Drugie miejsce dla rozważnie grającej Nikoli Jankowskiej. Trzeci był Bogdan Skalany. W grupie 10-100 lat wystartowało 41 uczestników. Główną nagrodą była wycieczka zagraniczna do wybranego miejsca (Berlin, Drezno lub Praga).

Impreza przebiegała sprawnie, a rywalizacji obu grup towarzyszyły wielkie emocje od pierwszego do ostatniego uderzenia kapsla.