Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3376
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mistrzowie wędkarstwa

Sobota, 19 czerwca 2021, 10:48
Autor: Radosław Zając
Wałbrzych/Kraj: Mistrzowie wędkarstwa
Fot. użyczone
13 czerwca reprezentacja Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu po kierunkiem Radosława Zająca wybrała się na Śląsk, a dokładnie do Rud, gdzie odbyły VII Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Wędkarstwie Spławikowym. Impreza ta stanowi jedno z najistotniejszych wydarzeń w wędkarskim kalendarzu placówek resocjalizacyjnych i cieszy się od lat zainteresowaniem młodych amatorów wędkarstwa.

Tego dnia drużyna z Wałbrzycha wyjechała do Rud we wczesnych godzinach porannych, gdzie po uroczystej inauguracji w hali sportowej MOW Rudy udała się na akwen Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego, gdzie przystąpiła do rywalizacji z drużynami z Nysy, Kuźni Raciborskiej, Puław, Mrowin, Włocławka oraz gospodarzy Rud.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej, w której po około 3 godzinach zespół z Wałbrzycha w składzie: Mateusz Lewandowski, Sebastian Otulakowski oraz Kacper Kubiesa zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Zawodnicy DMOW Wałbrzych zajęli również wysokie lokaty indywidualne: Mateusz Lewandowski (3 miejsce) oraz Sebastian Otulakowski (4 miejsce). Drużyna z sumą 2345 punktów potwierdziła znakomite umiejętności, a tytuł Mistrza Polski jest zwieńczeniem długotrwałego przygotowania prowadzonego poprzez połączenie pracy resocjalizacyjno - wychowawczej z wędkarstwem. Adepci wędkarstwa z wałbrzyskiej placówki rozwijają systematycznie swoje umiejętności na łowisku komercyjnym w dzielnicy Sobiecin oraz stawie PZW Wałbrzych Miasto w dzielnicy Poniatów. Młodzież określana mianem „trudnej” spędza czas w sposób konstruktywny, ucząc się cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów.

Tekst i zdjęcia
Radosław Zając

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group