Czytających: 5139

Szczawno-Zdrój: Mistrzowie ze Szczawna

Środa, 19 stycznia 2022, 8:54
Aktualizacja: 8:55
W dniach 9–15.01 na kortach miejskich w Toruniu zorganizowano Halowe Mistrzostwa Polski U16 – KADET.

Patronat nad zawodami sprawowało Ministerstwo Sportu wraz z firmą Lotos a głównym organizatorem był Polski Związek Tenisowy. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników z Uzdrowiska w osobach Krystiana Pniewskiego, Filipa Kosińskiego oraz Bruno Kokota, który z racji bardzo wysokiego rankingu (30 zawodnik w Europie w tej kategorii) był rozstawiony z numerem jeden. Krystian niestety musiał uznać wyższość Wiktora Lewandowskiego w fazie eliminacyjnej natomiast Bruno i Filip zaliczali kolejne zwycięstwa w turnieju głównym. Bruno pokonał kolejno Mateusza Lipczyńskiego 6/1 6/2, Janka Nowackiego 6/1 6/1 oraz Maćka Zarębskiego 6/0 6/4 i pewnie zameldował się w półfinale. Tymczasem Filip będąc nierozstawionym zawodnikiem już w pierwszej rundzie rywalizował z turniejową ósemką Mikołajem Kowalem 6/3 6/3, w drugiej z Marcelem Bajołkiem 6/1 6/2 by w ćwierćfinale spotkać się z turniejową trójką, zaprzyjaznionym Leonem Zaorskim 7/5 6/4. Drabinka turniejowa ułożyła się tak, że nasi zawodnicy musieli zmierzyć się ze sobą o awans do ścisłego finału. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Filip, który po bardzo zaciętym spotkaniu pokonał Bruno 2/6 6/4 10/2, który musiał zadowolić się brązowym medalem. W finale, już po pokonaniu 6/1 6/0 Alana Ważnego czekał Mateusz Mitoń z Krakowa. W sobotnim finale Mistrzostw lepszy okazał się Mateusz wygrywając 7/5 6/3. Tytuł V-ce Mistrza Polski U16 dla będącego niespełna piętnastoletnim graczem jest dużym osiągnięciem Filipa. Tymczasem w deblu Bruno Kokot wywalczył kolejny medal, tym razem złoty bowiem grając w parze z Alanem Ważnym zdobył tytuł Mistrza Polski U16 pokonując w finale parę Wiktor Sasko/ Mikołaj Kowal.