Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3849
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Młode Sówki z gminy Walim już trenują

Sobota, 28 stycznia 2017, 10:26
Autor: red
REGION, Walim: Młode Sówki z gminy Walim już trenują
Fot. R.Sidor/użyczone
W świetlicy wiejskiej w Zagórzu Śląskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ogólnorozwojowych zajęć o tematyce sportowej, przygotowującej najmłodszych zawodników SOWIE Team do sezonu 2017.

SOWIE Team to amatorska drużyna, założona pod koniec 2014 roku, zrzeszająca miłośników kolarstwa górskiego i “zapalonych” biegaczy, do której należą zawodnicy w wieku od lat 6 do 66. Zespół obecnie liczy 42 zawodników, pochodzących z terenu Gminy Walim oraz z gmin sąsiednich i nadal się rozrasta. Ich głównym celem jest wspieranie i motywowanie do społecznej aktywności sportowej oraz promowanie Gór Sowich, a tym samym Gminy Walim.

Drużyna tworzy swoistą Sowią Rodzinę, w której starsi, bardziej doświadczeni zawodnicy, przekazują bezcenną wiedzę, zdobywaną w trakcie różnorodnych wyścigów, młodszemu pokoleniu. Tak też było w miniony czwartek. W trakcie ok. dwugodzinnego spotkania dzieci poznały m.in. zasady zajmowania prawidłowej pozycji na rowerze, ustawiania odpowiedniej wysokości siodełka oraz kierownicy. Sówki dowiedziały się także, jak szybko i sprawnie “załatać” dętkę oraz miały okazję samodzielnie ją naprawić, by przygotować koło do dalszej jazdy. Po części teoretyczno- praktycznej wszyscy przybyli mieli możliwość podszykowania kondycji fizycznej w trakcie ćwiczeń rozciągających oraz na równowagę. Na zakończenie obejrzano bardzo motywujący materiał filmowy, ukazujący historię przygotowań Mai Włoszczowskiej do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Więcej na temat drużyny SOWIE Team na www.sowieteam.pl oraz www.facebook/SOWIE Team.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group