Czytających: 3642

Kraj: Młodzi zapaśnicy walczą na matach

Piątek, 1 października 2010, 13:51
Aktualizacja: 20:42
W całym kraju odbyło się kilka turniejów zapaśniczych, w których uczestniczyli młodzi zawodnicy Zagłębia Wałbrzych, Herosa Czarny Bór i Szczytu Boguszów.

Podczas XXV Międzynarodowego Festiwali Zapaśniczego w Bydgoszczy nasz region reprezentowało tróje zawodników Herosa Czarny Bór. W kategorii 27 kg Natalia Skoczeń zajęła 3. miejsce. W kategorii wagowej 32 kg Adrian Filip wywalczył drugie miejsce, a Filip Pałdyna w kategorii 57 kg był trzeci.

W Miliczu rozegrany został XV Ogólnopolski Turniej Młodziczek imienia Zdzisława Rokity. W kategorii 40 kg Weronika Szewczyk ze Szczytu Boguszów zajęła 2. lokatę. Wśród zawodniczek do 44 kg Dominika Kawicka zajęła trzecią pozycję razem z klubową koleżanką Kornelią Masiukiewicz, a kolejna zapaśniczka Szczytu - Nikola Rajca była ósma. W wadze 48 kg zwyciężyła Natalia Popek ze Szczytu, a jej klubowa koleżanka Kamila Wojtyna wywalczyła brąz. W kategorii 57 kg Joanna Markiewicz ze Szczytu zajęła również 3 .pozycję.

Wreszcie w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Międzywojewódzkiej Mistrzostwa Młodzików. W kategorii 38 kg wygrał Adam Przebieracz z wałbrzyskiego Zagłębia, a Piotr Kusiołek (Zagłębie) zajął 11. pozycję. W wadze 42 kg na 5. miejscu zawody ukończył Bartłomiej Knach (Zagłębie), a inny zapaśnik z Wałbrzycha - Zbigniew Buda był 16. Wśród zapaśników ważących do 47 kg Jakub Wojnowski z Zagłębia zajął 8. pozycję, a Kamil Kruk był 16. W kategorii wagowej 53 kg na najniższym stopniu podium stanął Daniel Klimecki (Zagłębie). Na 8. miejscu zawody ukończył Mariusz Gomułka (Zagłębie), a na 19. Marcin Gadaj (Zagłębie). W kategorii 66 kg na 8. miejscu uplasował się Dawid Kapłon (Zagłębie). W wadze 73 kg brąz zdobył Damian Strzelczyk z Zagłębia. W kategorii 85 kg Grzegorz Kubera (Zagłębie) zajął 2. miejsce, a Dawid Puchalski (Zagłębie) zdobył brązowy krążek. Wreszcie w kategorii 100 kg na 5. miejscu start zakończył Łukasz Podkówka (Zagłębie).