Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzież Górnika odnosi sukcesy

Piątek, 21 lutego 2014, 15:13
Aktualizacja: 15:14
Autor: PAW
Kolejne dobre wieści nadchodzą do nas z turniejów zespołów młodzieżowych, w których uczestniczą adepci futbolu reprezentujący barwy wałbrzyskiego Górnika.

W Boguszowie-Gorcach w czasie ferii rozgrywane są turnieje w różnych kategoriach wiekowych. Trampkarze Górnika prowadzeni przez Włodzimierza Ciołka w grupie pokonali Zjednoczonych Żarów 7-0, Szczyt Boguszów 9-1 oraz Górnika Gorce 15-0. W półfinale na drodze Górnika stanęli młodzi piłkarze Baszty Wałbrzych. Nasi udowodnili swoją wyższość dopiero w serii rzutów karnych, którą wygrali 3-1. Finał był bardzo zacięty, a nasz rywal Olimpia Kamienna Góra, zawiesił wysoko poprzeczkę. Na szczęście, biało-niebiescy pokonali kamiennogórzan 3-2 i triumfowali w całym turnieju. Królem strzelców został Mateusz Stankiewicz z Górnika, który zdobył 15 goli.

Górnik: Dawid Woźniak , Kuba Długosz, Dominik Klechowicz, Mateusz Stankiewicz, Radek Ciemięlecki, Filip Krupa, Bartek Okupny, Grzegorz Popowicz i Michał Krynicki.

Tymczasem Biuro Turystyczne „Otoki” Wioletty i Mirosława Otoków oraz OSiR w Świebodzicach zorganizowali turnieju halowy „Otoki Cup 2014”. O triumf rywalizowało 6 zespołów: Górnik Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Górnik Gorce i Bóbr Marciszów. Nasza młodzież rozgrywki grupowe przeszła jak burza. W meczu półfinałowym biało-niebiescy męczyli się z Bobrem Marciszów, ale ostatecznie wygrali 2-1. W finale na ich drodze stanęła ekipa Górnika Nowe Miasto. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1. Rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarz z Nowego Miasta i oni wygrali w turnieju, a naszym przyszło pogodzić się z zajęciem 2. lokaty. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jonatana Lewandrowskiego z Górnika Wałbrzych.

Wałbrzyscy juniorzy przebywają na obozie i w meczu sparingowym pokonali 3-1 swoich rówieśników z Zawiszy Bydgoszcz. Juniorzy młodsi ulegli Zawiszy 2-4.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group