Czytających: 9389

Szczawno-Zdrój: Młodzież grała

Wtorek, 24 listopada 2020, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Klub Tenisowy Szczawno Zdrój w dniach 21–22 listopada przeprowadził drugą odsłonę turnieju tenis10 – Kajtek Cup vol.2.

Rywalizacja mogła być przeprowadzona dzięki wdrożeniu procedur zaleconych przez Polski Związek Tenisowy, które dotyczą wszystkich organizatorów zawodów tenisowych. Również w Szczawnie zawody odbyły się całkowicie bez udziału dorosłych (oprócz sędziów nadzorujących przebieg turnieju). Na starcie łącznie zameldowało się blisko 60 młodych zawodników.

W sobotę zawody otworzyła spora grupa dzieci z kategorii czerwonej – do lat 8. Tutaj całe podium obstawili zawodnicy KT Szczawno bowiem 1. miejsce wywalczył Maurycy Gawłowski, 2. miejsce zajął Ignacy Mataczyński, a 3. Jan Bławacki. Zaraz po „czerwonych” na starcie zameldowali się zawodnicy kategorii pomarańczowej – do lat 9. Tutaj pewne zwycięstwo odniósł Kajetan Kosiński pokonując w finale swojego treningowego kolegę Szymona Górnickiego (obaj KT Szczawno). Trzecie miejsce wywalczył Antek Nowik z UKS Szczawienko Wałbrzych. Niedzielny poranek na szczawieńskiej hali zdominowała kategoria żółta do lat 14. Tutaj najlepszym zawodnikiem turnieju został Amadeusz Gawłowski przed Laurą Głód i Kacprem Górnickim, a wszyscy trenują w KT Szczawno Zdrój. Zmagania zakończyła najliczniejsza kategoria zielona – do lat 10. Zmagania nie bez kłopotu wygrał Tymon Piątek z Wrocławia, ponieważ w półfinale dopiero po zaciętym tiebreaku pokonał Kajetana Kosińskiego, który musiał zadowolić się 3. miejscem pokonując drugą półfinalistkę Natalię Jasak. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka Zielonej Góry – utytułowana Anita Cytrycka.