Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież zachęcała do obejrzenia spektaklu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 lipca 2012, 16:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2012, 13:45
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj w Amfiteatrze w Galerii Victoria, wałbrzyska młodzież zachęcała klientów Galerii do obejrzenia spektaklu „Decoupage świata”.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie prowadzą bezpłatne warsztaty teatralne „Lato w Teatrze 2012”. Uczestniczy w nich młodzież w wieku 12-21 lat. Projekt ukierunkowany jest na zapoznanie młodzieży z teatrem, w którym główną rolę odgrywa taniec i ruch. Trwają przygotowania do dwóch wersji spektaklu – jedna w formie działania w przestrzeni miejskiej, druga w sali widowiskowej. Głównym założeniem tego projektu jest przedstawienie różnych „światów”: różnych predyspozycji, aspiracji życiowych, dążeń. Utworzone zostały cztery grupy, które wspólnie działają pracując nad spektaklem.

Grupa aktorska będzie przygotowywała spektakl z zakresu teatru tańca, do którego uczestnicy będą tworzyć etiudy taneczne, w których poprzez ruch wyrażą emocje i treść spektaklu.

Grupa muzyczna przygotuje oprawę muzyczną do spektaklu. Po przyswojeniu podstawowych pojęć rytmiki w praktyce i opanowaniu podstaw techniki gry na różnych instrumentach, młodzież będzie pracować nad stworzeniem muzyki oraz oprawy dźwiękowej do spektaklu.

Grupa kostiumowo-scenograficzna wykorzystując własną wyobraźnię zajmie się przygotowaniem niesamowitych kostiumów, rekwizytów i scenografii do spektaklu.

Grupa promocyjno-dziennikarska będzie odpowiedzialna za promocję spektakli. Młodzież pozna rożne techniki działań promocyjnych: projektowanie i wykonanie afiszy, ulotek, folderów, zaproszeń, w tym ich dystrybucja oraz dziennikarskich: pisanie tekstów dziennikarskich, wywiady, fotografia reporterska, kontakt z mediami oraz przygotowanie i przeprowadzenie konferencji prasowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group