Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2744
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzieżowa Rada Gminy powstała w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 18 lutego 2014, 16:37
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:44
Autor: red
Fot. użyczone
14 lutego 2014 roku w Czarnym Borze odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Gminy Czarny Bór.

Kampania wyborcza w szkole trwała kilkanaście dni. Uczniowie gimnazjum zabiegali o głosy swoich kolegów prześcigając się w pomysłach. W specjalnie wyznaczonym miejscu w placówce pojawiły się plakaty wyborcze z hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach oraz prezentujące programy wyborcze poszczególnych kandydatów. Do urn poszło 95 uczniów gimnazjum na 125 osób uprawnionych, co daje 76% frekwencję. Uczniowie posiadający czynne prawo wyborcze wybierali 7 radnych z gimnazjum oraz 2 radnych ze szkół ponadgimnazjalnych. Wybory odbyły się na auli gimnazjum i przebiegły bez zakłóceń. Wyniki wyborów są prawomocne po 30 dniach od ich opublikowania, a pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy planowana jest na przełomie marca i kwietnia 2014 roku.

W skład Młodzieżowej Rady Gminy Czarny Bór z ramienia Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze zostali wybrani: Patryk Smolarz, Nikola Koziarczyk, Margareta Poręba, Roksana Kapuła, Natalia Kożuch, Dominika Skowrońska, Kamila Rakowska, a ramienia szkół średnich - Klaudia Łatka i Małgorzata Kramarczyk.

Młodzieżowa Rada Gminy jest instytucją, która zapewnia młodzieży udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z jej grupą wiekową na poziomie lokalnym. Ukonstytuowanie młodzieżowej Rady pozwala na dialog między młodzieżą, a przedstawicielami Rady Gminy i Wójtem, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań przez władze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group