Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Motocyklem po lesie?

Niedziela, 9 maja 2021, 6:49
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Motocyklem po lesie?
Fot. KMP Wałbrzych
Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych zwróciła się do środowiska offroadowego z prośbą o pomoc w przy rozwiązaniu istotnych dla wszystkich stron problemów związanych z jazdą po lasach. Założeniem jest stworzenie możliwości legalnego uprawiania off–roadu i uregulowanie tego, co do tej pory się nie udawało.

Na podstawie badania przeprowadzonego przez Lasy Państwowe powstała ankieta, której celem jest poznanie potrzeb oraz oczekiwań środowiska offroadowego w zakresie między innymi dostępności miejsc do jazdy oraz tras.

Tymczasem na razie wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do właścicieli motocykli i quadów, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów tego typu jest zabronione. Skutecznie niszczą one tereny zielone. Złamanie tego zakazu wiąże się z wysoką karą.

Motocykle i quady to doskonałe środki transportu. Warunkiem, by spełniały one swoje zadanie jest to, że wiemy jak z nich korzystać i gdzie możemy się nimi poruszać. Zdarzają się osoby, które w sposób jaki poruszają się na czterokołowcach niszczą pobliskie tereny leśny.

Przypominamy, las oraz podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla motocykli i quadów. Jeżdżąc tym sprzętem po terenach zielonych płoszymy dziką zwierzynę czy niszczymy środowisko naturalne. Należy pamiętać, że ruch pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami w lesie jest dozwolony tylko drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

Osoby, które nie będą stosowały się do przepisów, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny w myśl art. 161 KW.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group