Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4328
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motopark coraz bliżej

Wtorek, 22 sierpnia 2017, 8:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Motopark coraz bliżej
Fot. red
Jak informuje na swoim profilu facebookowym Fundacja Motopark Wałbrzych nowa lokalizacja toru jest już po pierwszych, wstępnych badaniach akustycznych. Czy pozytywny wynik kontroli oznacza, że tym razem inwestycję uda się zrealizować?

Według pierwszych ustaleń Motopark miał powstać przy ul. Wysockiego. Jak okazało się w czerwcu tego roku, proponowana lokalizacja ze względu na znajdujące się w okolicy budynki mieszkalne nie przeszła badania akustycznego, co uniemożliwiło przyznanie pozwolenia na budowę toru. Inicjatorzy pomysłu nie poddali się i wspólnie z Urzędem Miasta Wałbrzych rozpoczęli poszukiwania innego miejsca.

17 sierpnia na swoim profilu facebookowym pomysłodawcy poinformowali o pomyślnych badaniach akustycznych w nowej lokalizacji. W związku z toczącymi się procedurami Fundacja Motopark Wałbrzych nie mogła przekazać nam informacji, gdzie będzie znajdował się tor. Wiadomo, że w związku ze zmianą miejsca trzeba było wykonać nowy projekt obiektu. Na dalsze informacje trzeba jednak zaczekać kilka tygodni.

Lokalizacja nie jest jedynym problemem, z którym musieli zmierzyć się pomysłodawcy Motoparku. Pierwszy przetarg na projekt toru został unieważniony ze względu na zbyt wysokie oferty od potencjalnych wykonawców. Dopiero drugi przetarg, przeprowadzony w styczniu 2016 roku wyłonił biuro projektowe odpowiedzialne za realizację projektu.

Pomysł na budowę Motoparku powstał w 2013 roku. W głosowaniu nad Wałbrzyskim Budżetem Partycypacyjnym projekt zajął drugie miejsce. Rok później inicjatywa uzyskała blisko 5 tys. głosów i okazała się najlepsza. Projekt zakłada budowę toru asfaltowego wraz z infrastrukturą. Motopark ma pełnić funkcję szkoleniową, sportową i rekreacyjną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group