Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mówili o Polskim Ładzie

Piątek, 21 stycznia 2022, 9:38
Autor: JAZ
Wałbrzych/Kraj: Mówili o Polskim Ładzie
Fot. JAZ
W siedzibie wałbrzyskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyła się konferencja prasowa dotycząca zagadnień Polskiego Ładu.

W spotkaniu udział wzięli: Bogusław Szpytma - wicewojewoda dolnośląski, Aneta Szewc - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu, Beata Dyko - Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek – Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu oraz Iwona Kowalska-Matis - regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Podatkowy Polski Ład to rozwiązanie strategiczne, którego ideą jest pozostawienie więcej pieniędzy obywatelom. Według polityków rządzących, to największa od 20 lat reforma systemu podatkowego i emerytalnego.

- Trudno się dziwić, że w związku z tak dużą zmianą legislacyjną oraz zmianą mechanizmów wypłaty emerytur, doszło do nadpłacenia podatku za styczeń, przez co około 5 % emerytów dostało mniejsze świadczenie. Już w najbliższych dniach, 36 tysięcy emerytów z województwa dolnośląskiego otrzyma zwrot nadpłaconego podatku. Warto też pamiętać, że pozytywnych zmian jest zdecydowanie więcej: podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 8 do 30 tysięcy złotych, podwyższenie drugiego progu podatkowego z 85 do 120 tysięcy złotych, w wyniku czego o połowę spadnie liczba osób, które płaciły podatek według drugiego progu podatkowego. Idea Polskiego Ładu jest jedna – w tym roku i następnych latach w kieszeniach Polaków pozostanie więcej pieniędzy, a nasza formacja - zjednoczona prawica - uważa, że jest to dobre, bo każdy obywatel wie najlepiej jak gospodarować swoimi pieniędzmi – mówi wicewojewoda Bogusław Szpytma.

Ponadto politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że Polski Ład to około 17 mld zł rocznie więcej pieniędzy w portfelach Polaków. Dla około 90 procent osób płacących podatki w Polsce nowe rozwiązania są korzystne lub neutralne. Zyska niemal 18 mln naszych obywateli. Prawie 9 mln Polaków przestanie płacić PIT, w tym osoby najmniej zarabiające i ok. 2/3 emerytów i rencistów. Podatek w wysokości 32 procent płacić będzie o połowę osób mniej niż dotychczas.

Twoja reakcja na artykuł?

8
33%
Cieszy
8
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
6
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group