Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Możemy pomóc rodakom zamieszkującym na Kresach

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 9:28
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Wałbrzych: Możemy pomóc rodakom zamieszkującym na Kresach
Fot. archiwum
Podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy zainteresować Państwa akcją "RODACY BOHATEROM: Paczka dla Kombatanta na Kresach".

Akcja ta, to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia, który w naszym mieście koordynowany jest przez Grupę Wałbrzyska Inicjatywa Patriotyczna. Odbiorcami działania są kombatanci z Kresów Wschodnich - weterani Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych czy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz kresowe środowiska polonijne. Przedsięwzięcie opiera się na zbiórce żywności oraz kartek z życzeniami do bożonarodzeniowych paczek, które następnie trafią do naszych rodaków zamieszkujących obecne tereny Białorusi, Litwy, Ukrainy, a także Łotwy i pogranicza rumuńsko-mołdawskiego. Pierwsze wyprawy z darami na Kresy wyruszają już na początku grudnia, ostatnie zaś zbiegają się z akcją wielkanocną. Tylko w zeszłym roku wspólnymi siłami, w całej Polsce udało nam się zebrać blisko 70 ton żywności, co przełożyło się na ponad 6000 świątecznych paczek.

W Wałbrzychu akcja organizowana jest już po raz czwarty i tym razem potrwa do 21 grudnia. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie https://rodacybohaterom.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group