• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:41
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 1981
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Możesz oddać swój procent dla organizacji pożytku publicznego

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 6 marca 2019, 12:56
Aktualizacja: 16:01
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W sali obrad Rady Miasta Wałbrzych odbyło się spotkanie wałbrzyskich organizacji pożytku publicznego z przedstawicielami władz.

Spotkanie poświęcone zostało tak zwanemu 1%, który rokrocznie można odpisać od podatku. W ten sposób z własnych funduszy możemy wesprzeć między innymi wałbrzyskie hospicjum, fundacje pomagające dzieciom, chorym, niepełnosprawnym oraz harcerzy czy drużyny sportowe.

W 2018 roku w Wałbrzychu powstało 18 nowych organizacji. Obecnie jest ich 180, a wśród nich fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe. Urząd Miasta z dużym zaangażowaniem współpracuje ze wszystkimi.
- Dzięki współpracy urzędu z organizacjami, te mają możliwość pozyskiwania dotacji na dzienne ośrodki. Oficjalny harmonogram otwartych konkursów jest udostępniony na stronach internetowych urzędu. Dodatkowo prowadzony jest również nabór wniosków na małe granty w dzielnicach rewitalizowanych. Każdy ma prawo uzyskać do 3 tysięcy złotych – tłumaczy Justyna Pichowicz.

Pieniądze wykorzystywane są w różny sposób. Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dzięki swojej 25-letniej działalności, dało możliwość wyjazdu na wycieczki krajoznawcze dzieciom, aż do 15 krajów. Fundacja Merkury wsparła blisko 200 osób oraz kilka klubów integracji społecznej. Ponadto możemy pomóc zwierzętom, klubom sportowym i wielu innym osobom, instytucjom. Wszystko uzależnione jest od naszych upodobań i chęci.

Po zmianach w rozliczeniach podatkowych (od stycznia PIT wypełnia za nas Urząd Skarbowy) istotne są rozliczenia zeszłoroczne. Każdy odpisany w zeszłym roku procent, jeżeli nie wprowadzimy zmian, zostanie powielony w obecnym rozliczeniu. Nasza ingerencja jest natomiast konieczna, jeśli chcemy oddać pieniądze na inną organizację.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 7-03-2019 19:51
Na pewno nie oddam go na klubokawiarnię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group