Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5344
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na co zmarł anestezjolog?

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 10:45
Aktualizacja: 11:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Na co zmarł anestezjolog?
Fot. red
Rozbieżne informacje pojawiają się w kwestii godzin przepracowanych w ostatnim czasie przez 39–letniego anestezjologa, który zmarł w niedzielę we własnym domu.

Jedne źródła podają, że zmarły przed kilkoma dniami wałbrzyski anestezjolog przepracował 118 godzin w 21 dni, a inne że w tym okresie pracował przez 235 godzin. Tymczasem Prokuratura ustaliła, że tylko w okresie od 16 do 22 sierpnia lekarz miał przepracować 96 godzin.

Prokuratura zbada przyczyny śmierci lekarza, choć brana pod uwagę jest śmierć z przepracowania. By ustalić przyczynę zgonu lekarza, oprócz sekcji zwłok, zlecono przeprowadzenie dodatkowych badań. Ich wyniki będą znane za kilkanaście dni. Badanie toksykologiczne i histopatologiczne mają dać odpowiedź, czy i co było we krwi lekarza. Prokuratura chce sprawdzić, czy w organizmie zmarłego lekarza nie znajdowały się środki, które mogły się przyczynić do jego śmierci. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

W szpitalu istnieją braki kadrowe i wiadomo o tym od dłuższego czasu. Lekarze pracują więcej niż powinni. Wałbrzyski szpital boryka się z tym problemem, zresztą podobnie jak inne placówki medyczne w regionie. W wałbrzyskim szpitalu jest obecnie blisko 70 wakatów lekarskich i aż 9 pielęgniarskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
9
23%
Smuci
3
8%
Złości
26
65%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group