Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4601
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Na Kusocińskiego widać efekty

Wtorek, 20 lutego 2024, 13:39
Aktualizacja: 14:02
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Na Kusocińskiego widać efekty
Fot. OSiR Boguszów–Gorce
Gmina Boguszów–Gorce modernizuje stadion przy ulicy Kusocińskiego. Na remonty dwóch stadionów gmina pozyskała 4,5 mln złotych dofinansowania z Polski Ład.

Stadion przy ulicy Kusocińskiego w dzielnicy Boguszów doczeka się nowej nawierzchni boiska ze sztuczną murawą. To w wypadku tego stadionu bardzo ważne, bo jest on usytuowany na bardzo dużej wysokości i często granie na nim jest trudne ze względu na zalegający śnieg wczesną wiosną lub późną jesienią. Ponadto na stadionie tym wykonane zostanie oświetlenie i odwodnienie. Remontu i modernizacji doczeka się też wysłużony budynek socjalny, a dodatkowo powstaną nowe wiaty dla zawodników rezerwowych, zamontowane będą nowe bramki, piłkochwyty oraz powstanie nowe ogrodzenie boiska. Dla bezpieczeństwa powstanie tu również system monitoringu.

Modernizacji doczeka się również stadion w dzielnicy Gorce przy ulicy Olimpijskiej. Tu z kolei zostanie stworzona bieżnia lekkoatletyczna i zamontowane zostaną urządzenia lekkoatletyczne. Ponadto wymiany doczeka się murawa, która zyska również profesjonalne nawodnienie. Postawione zostaną także maszty oświetleniowe, powstanie studnia głębinowa i zbiornik retencyjny. To nie koniec zmian na tym obiekcie. Przewidziano również nowe wiaty dla zawodników oraz piłkochwyty, a także montaż systemu monitoringu.

Twoja reakcja na artykuł?

16
70%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group