Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4130
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na temat "wielkiego Wałbrzycha"

Niedziela, 11 września 2022, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Na temat "wielkiego Wałbrzycha"
Fot. organizatorzy
W niedzielę 18 września o godzinie 16 w kościele św. Barbary na Starym–Zdroju odbędzie się wykład dra Piotra Reteckiego na temat planów utworzenia „wielkiego Wałbrzycha” w okresie międzywojennym.

Wykład będzie połączony z prezentacją mało znanych dokumentów dotyczących tego projektu, który stanowi genezę powstania Wałbrzycha w jego dzisiejszych granicach.

Spotkanie będzie jednocześnie nieoficjalną promocją 8. tomu „Nowej Kroniki Wałbrzyskiej”, który został wydany staraniem Fundacji „Museion” oraz dzięki zbiórce pieniędzy, która umożliwiła pozyskanie środków finansowych na wydanie tomu. Po wykładzie będzie możliwość pozyskania egzemplarzy 8. tomu. Zdobyte środki będą przekazane jako darowizna dla fundacji na rzecz wydania kolejnego, dziewiątego tomu czasopisma.

Wykład jest częścią inicjatywy dra Reteckiego, który od grudnia zeszłego roku prowadzi za pośrednictwem portalu Facebook stronę „Wałbrzyski Portal Historyczny”, za pomocą którego publikuje informacje z historii regionu wałbrzyskiego, chcąc tą drogą przyczynić się do pogłębienia wiedzy na temat lokalnej historii, a także do jej popularyzacji. Link do strony jest następujący: https://www.facebook.com/Wa%C5%82brzyski-Portal-Historyczny-Waldenburger-Geschichte-Portal-106769291864266. Autor gorąco zachęca do obserwowania strony, publikowane tam informacje są oparte o dokumenty z archiwów oraz bibliotek, z których wiele nigdy wcześniej nie było publikowanych. Z pewnością każdy znajdzie tam dla siebie coś interesującego!

Twoja reakcja na artykuł?

51
81%
Cieszy
5
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
4
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group