• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:43
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2297
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Na ulicy Słowackiego już nie zaparkujesz

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 września 2017, 9:09
Aktualizacja: Sobota, 16 września 2017, 11:04
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Zmiany w centrum miasta. Nie ma już miejsc parkingowych przy ulicy Słowackiego.

O tym, że te miejsca wzdłuż drogi będą stopniowo likwidowane prezydent Roman Szełemej mówił wiele razy. Teraz stało się to faktem. Jak tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza, Wałbrzych nie robi nic nadzwyczajnego, tylko postępuje jak wiele innych miast w Polsce i Europie, które w ten sposób ograniczają ruch samochodowy w centrach miast.

Przy ulicy Słowackiego zlikwidowano miejsca parkingowe po prawej stronie. Na razie ustawiono tam plastikowe blokady, które mają uniemożliwiać kierowcom parkowanie, a ponadto strażnicy miejscy pilnują, by przepisy nie były łamane. Zaparkować będą mogli tutaj teraz tylko dostawcy i osoby niepełnosprawne, bowiem dla nich wyznaczono po dwa miejsca parkingowe.

Prezydent Szełemej zapowiedział, że nowe miejsca parkingowe będą powstawać w centrum, ale nie wzdłuż drogi.
- Kolejne miejsca parkingowe powstały na Placu Rycerskim. Tam tez stworzymy plac zabaw dla dzieci, bo postulują o to mieszkańcy - mówi prezydent.

Kolejne nowe miejsca parkingowe, a mówi się, ze będzie ich około 100, powstaną przy ulicy Przemysłowej w okolicach cmentarza. Stanie się to kiedy nawierzchnia tej ulicy zostanie wyremontowana. Prace mają tu potrwać do połowy 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Pytający 15-09-2017 9:32
Drogi do Medica i zakaz parkowania w tej okolicy to kiedy będzie Doktorku?
~Jerzy Jacek Pilchowski 15-09-2017 9:45
Ograniczanie ilości miejsc do parkowania w centrum Wałbrzycha jest po prostu bardzo głupim pomysłem.
~Janosik 15-09-2017 10:43
Kilka lat wstecz z racji remontu w okolicy Al. Wyzwolenia i pl. Tuwima wyłączono z eksploatacji kilkanaście obiektów handlowych i usługowych. Z braku możliwości dojazdu i dojścia klientów i właścicieli obroty i zyski spadły do poziomu opłacalności. Po udrożnieniu postawiono wysokie pobrzeża i zniesiono miejsca parkingowe. Dodatkowo otwarto kilka dużych obiektów handlowych w pobliżu . To był sabotaż ze strony władz. Nie dość, że najmujący stracili źódło utrzymania to gmina nie ma korzyści podatkowych. Analogie można doszukać na ul.Słowackiego. Tłumaczenie , że jest tak na całym świecie jest dość prymitywnne. Gdyby przez ulicę przewijały się tłumy zwiedzających lub aut to można wskazać potrzebę udrożnienia jej za wszelką cenę. Tutaj jednak Szełemej wykazuje kolejny raz swoją butę i arogancję
~Janosik 15-09-2017 10:54
Cd. Na zdjęciu widać szykany poprzeczne i donice z kwiatami. Wspomniane ewentualne udrożnienie Ul Słowackiego nie ma miejsca a jedynie w sposób złośliwy i uciążliwy Szełemej każe zajmować cały prawy pas jezdni. Na pewno nie jest to zgodne z Kodeksem Ruchu Drogowego. Wydaje się, że jest znak "zakaz zatrzymywania". który załatwia wszystko. Zatem kiedy Szełemej zapłaci karę za taką decyzję. Czekamy Straży Miejska.
~aron 15-09-2017 11:42
proszę wprowadzić całkowity wjazd na Słowackiego, Kościuszki etc
~do janosik 15-09-2017 11:49
Tam jest już odpowiedni znak D-40, zabraniający parkowania, szkoda że nie wszyscy wiedzą co on oznacza
~leo 15-09-2017 11:51
i tym sposobem wykańcza się cały handel i "życie" w centrum tak pięknego miasta
~Janosik 15-09-2017 11:58
Skoro jest znak D -40 to po co jeszcze szykany i blokada prawego pasa jezdni. Jak wiadomo blokowanie pasa jezdni musi powstać tytułem nadzwyczajnej okoliczności, zgłoszone policji i płatne. Czy Szełemej za to zapłaci, Straż Miejska a może Arkadiusz Grudzień?
~Janosik 15-09-2017 12:13
Do Aron. Wałbrzych metropolią nie będzie. Zamykanie kolejnych ulic powoduje uciążliwość dla prowadzących punkty handlowo-usługowe. Doraźne próby reanimacji zainteresowania np. ul. Słowackiego np. poprzez "Dni ulicy" niczego nie zmienią. Życie tego rejonu kończy się z chwilą zgaszenia światła w Magistracie. Później już tylko Straż Miejska robi "spacery" .
~ 15-09-2017 14:54
Ci którzy sa cwani i tak parkuja od 12 do 13 kuedy nue bylo strazaka miejskiego stsl sobie zielony opel a tersz od 49 minut stoi pasat a kurierzy musza zostawiac auta na Dmowskiego tak to właśnie pilnuja porzadku straznicy miejscy
~Janosik 15-09-2017 15:26
A Ty zwierzchnikiem Strażnika Miejskiego jesteś ,że "kablujesz"?
~ks Sowa 15-09-2017 15:54
Ty janosik co ty sie wtracasz do naszych polskich spraw? zajmij sie swoim Zapadem 2017. Przypomne dla janosika Zolnierze AK sa jak UPA, zas komusze sady co skazywaly na smierc robily dobra robote. Tak, to teorie polskojzycznego ruska janosika.
~żul 15-09-2017 17:14
Gdzie Przemysłowa a gdzie Słowackiego?Sport to zdrowie....
~v7 15-09-2017 17:15
Stoi Opel stoi Passat, a na dole stoi Aldik, też Niemiecki i tam macie chodzić, nie marudzić bo Piskorski, Olechowski oraz Jacek Saryusz-Wolski mówili, że kasa od CDU płynie do PO. Więc zamykamy sklepiki, parkujemy POd Aldikiem, by żyło się lepiej. Jak mawiał pewien starszy pan, jesteśmy na usługach szwabów, najgorszej gangreny jaka jest i Polakami nigdy nas nie nazywajcie :D
~pytacz 15-09-2017 17:54
Szełemej nie zna życia w Europie, zresztą skąd może znać? Nie żył tam i nie zna tamtejszych realiów. Tam każdy dba o swoich aby zarabiali. A tutaj ewidentnie pozbawia się Wałbrzyszan możliwości bogacenia się na handlu i korzystania z niego. To jest faktycznie karygodny sabotaż z korzyscią dla niemieckich sieci handlowych. Cały czas powtarzam - Szełemej musi odejsć.
~NN 15-09-2017 19:00
Standard. Potem się wywinduje opłaty parkingowe na maxa. Z deptaku będą korzystać dresy i pijaczki.
~Wojtek 15-09-2017 19:48
Myślę że Prezydent z PO zamiast utrudniać mieszkańcom stopniowo życie i zamykając powoli miasto powinien postawić bramę na pl. Grunwaldzkim, zamknąć i napisać MIASTO ZAMKNIĘTE " GORKI "
57jurand 15-09-2017 19:56
Nigdy nie głosowałem za p. Szełemejem ,ba nawet w kampanii wyborczej zwalczałem go. Za to w przyszłych wyborach ma mój głos choćby po to żeby wk..wić sraczu pytaczu.
~pytacz 15-09-2017 22:07
Jurand and bolszewia to ludzkie błoto. Ciemne to, miałkie, nie bywałe.
~pytacz 15-09-2017 22:09
Jednym słowem, żywy przykład że demokracja ludowa z prawem głosu ludzkiego błota to zwyczajny faszyzm.
~Janosik 16-09-2017 8:24
Sratuś pierdatuś ksywa Sowa - Polewa z Leminga. Ten jełop to jeszcze nie jest pensjonariuszem domu dla obłąkanych?
~Lalalala 16-09-2017 8:57
Bardzo dobrze!
~ks Sowa 16-09-2017 10:10
komuchy glosuja by normalni ludzie mieli gorzej... a ptem komuchowo lata i wrzeszczy, ze oni nie sa gorszym sortem, ze oni tez sa normalni... nie. Za to co robicie i nawet tego nie ukrywacie jestescie gorszym sortem, trutniami na narodzie, moskiewskimi pluskwami, targowica. Jestescie wyzbyci z elementarnych zachowac do zycie w roznorodnej wspolnocie. Polskiej wspolnocie. Poprostu sie do tego nei nadajecie. Nie jestescie mentalnie Polakami, tylko pacholkami obcych mocarstw. Dlatego cierpicie w tym kraju, bo sie nie odnajdujecie w Polskiej spolecznosci. Razi was Polskosci, Polska kultura i duma narodowa. Pytanie, skoro sie tak meczycie tu, dlaczego nie wyjedziecie do oswieconego achodu, lub do waszej kochanej mateczki Rosji? Nie latwiej by wam bylo? skoro tak tu cierpicie?
~Janosik 16-09-2017 12:47
Łącząc słowa "czerwoni i faszyści" w jedno określenie "czerwoni faszyści" skazujecie siebie na brak podstawowej wiedzy historycznej. W dziejach Czerwoni (Stronnictwo czerwonych) to frakcja okresu Powstania Styczniowego (Padlewski, Sierakowski i inni). "Czerwoni " to strona bolszewików rewolucji pażdziernikowej w Rosji (Lenin, Trocki i inni). Rote Armee Fraktion (Frakcja Czerwonej Armii - to anarchiści z lat 70 i '80 XX w. (Baader , Meinhof). A faszyzm powstał we Włoszech jako ruch polityczny ( Mussolinii).
~game over. 16-09-2017 14:10
Janosik, jesteś glupcem. Teoria to co innego niż rzeczywistość. Hitlerowskie Niemcy np.byly faszystowskim krajem ale w rzeczywistości panował tam niepodzielnie socjalizm z zachowaniem prywatnych środków produkcji.Dokladnie te same realia gospodarcze panują w krajach UE,a nienawiść rasowa jest skierowana wobec białych a szczególnie Słowian. Słusznie zauważył pytacz ze panuje wiec faszyzm.
~ 16-09-2017 14:44
I odwrotnie. W Niemczech rządziła NSDAP - narodowo socjalistyczna niemiecka partia robotników. Czy założenia faszyzmu ( czarne koszule)/włoskiego przekładały się na narodowego - socjalizmu? To nie tożsame doktryny. Aczkolwiek mają niektóre wspólne cechy. Antykomunizm, antysemityzm, jeden wódz. Nacjonalizm niemiecki wyznaczał rasę germańską, której nie było (tylko język niemiecki). Włoski faszyzm nawiązywał do epoki potęgi Rzymu . Aczkolwiek cechy nawiązujące do jednego wodza widoczne były w praktyce na całym świecie z Polską włącznie (Naczelnik Państwa Józef Piłsudski).
~pytacz 16-09-2017 17:00
Dlaczego jakoś dziwnie się składa że państwa nazwane ,,komunistycznymi,, jak Chiny są de facto kapitalistyczne i swobodniejsze dla obywatela zaś państwa rzekomo ,,demokratyczne i wolne,, jak np. Hiszpania w UE to de facto państwo marksistowskie w którym obywatel nic nie ma do gadania? Za PRL Niemcy Hitlerowskie były nazywane Niemcami Faszystowskimi, teraz ,,mądrość etapu" jest inna i każą je zwać ,,nazistowskimi". A mi chodzi o RZECZYWISTOŚĆ a nie fałszowanie pojęć jak robi to lewak Janosik, według najlepszych frankfurckich, marksistowskich wzorów (wojna to pokój, pokój to wojna) Polska według definicji to kraj spełniający kryteria faszystowskiego ( niesymetrycznie silny aparat państwa wobec obywatela, związki rządu z dużym kapitałem zagranicznym, polityka socjalna utrzymywania lumpów.
~game over. 16-09-2017 19:36
Janosik, jesteś glupcem. Teoria to co innego niż rzeczywistość. Hitlerowskie Niemcy np.byly faszystowskim krajem ale w rzeczywistości panował tam niepodzielnie socjalizm z zachowaniem prywatnych środków produkcji.Dokladnie te same realia gospodarcze panują w krajach UE,a nienawiść rasowa jest skierowana wobec białych a szczególnie Słowian. Słusznie zauważył pytacz ze panuje wiec faszyzm.
~Janosik 16-09-2017 19:49
Game over jesteś głupcem. W okresie PRL też był socjalizm z prywatnymi gospodarstwami rolnymi i środkami produkcji (rzemiosło ) a władza należała do ludu pracującego miast i wsi. Wg Twojej teorii w PRL powinien być faszyzm. A to , że Teutoni wypierają Słowian z pomocą Yankesów (Kosowo) to w tym przypadku już nieco mądrzejesz.
~Janosik 16-09-2017 20:02
Z Niemcami jest dążenie do eufemizmów. Z jednej strony Niemcy sami narzucają taką narrację innym i są w ty coraz perfidniejsi (polskie obozy , wypędzeni, naziści i.to.) Z drugiej strony te "lepsze , demokratycze " NRD nie mogło brać odpowiedzialności za tych zgniłych kapitalistów- rewizjonistów. Taka postawa była ogólnie wszystkim Niemcom do przyjęcia i to trwa do dzisiaj zanim najpierw Grecy a teraz my żądamy od nich odszkodowań za zbrodnie wojenne. Na wojnie której straciliśmy Kresy . Współcześnie zyskali Ukraińcy, Białorusini i Litwini. Wbrew temu co pisze Sowa korzyści terytorialnych Polski współcześnie nie ma Rosja kosztem Polski
~pytacz 16-09-2017 22:28
No i co z tego, po co wyskakujesz jak Filip z konopii? Choć co do niemców masz pełną rację to sam się pogrążasz w świadectwie swojego gluptactwa Janosik, skoro porównujesz ciężki kaliber obecnego faszyzmu czyli powiązań( RP na linii państwo/wielki kapitał z koncesyjkami dla drobnego rzemiosła w PRL tak samo było w Sowietach aż do 1990r. Nie masz ani pojęcia o historii gospodarki ani nie masz umysłowego aparatu analitycznego więc się kompromitujesz tymi brakami narzędzi warsztatu poznawczego.
~Janosik 17-09-2017 0:11
do Pytacz. Wow. A jaki to "uniwersytet gospodarki kończyłeś" , że przeskakujesz tak "analitycznie" i systemy gospodarcze i polityczne szatkując je według własnej woli - jak wygodnie. . Gdzie widzisz faszyzm i nacjonalizm w klasycznym wydaniu w Europie ? Bo ja tylko na Ukrainie.
~pytacz 17-09-2017 9:29
Wystarczy się zainteresować klasyczną szkołą tzw.,,Ekonomii Austriackiej" czyli antykeynesizmem. Bo na uczelniach uczą niestety antyekonomii wg. dogmatów Keynesa co skutkuje zerowym wzrostem gospodarczym w UE. Na ukrainie nie ma klasycznego faszyzmu bo tam jest niemal zerowy socjal. Ukraina jest typoowym państwem upadłym pod kuratelą USA i RFN, rządzą tam lepiej i mniej zorganizowane gangi zaś ,,programem żródłowym" jest zbrodniczy nacjonalizm banderowski, a szkoda bo mogli się powołać na spusciznę Atamana Petlury z programem przychylnym Polakom. Nacjonalizm dominujący masz na pewno na Chorwacji gdzie UE toleruje po cichu to samo co na UA czyli spusciznę po zbrodniarzach Czetnikach, tacy chorwaccy banderowcy.Tylko po to aby pognębić prorosyjskich Serbów.
~pytacz 17-09-2017 9:40
Ponadto za lokalne odmiany faszyzmu z religijnym kodem zródłowym masz w RFN, chodzi np.o tzw.Kalifat Berliński. Tamtejsi muzułmanie tworzą enklawy tolerowane przez państwo i otwarcie głoszą postulaty typowo faszystowskie: segregacja rasowa, religijna, siłowa rozprawa z kulturą zachodnią, przejęcie gospodarki przez zalegalizowany ISIS. Niemcy są obecnie zakładnikiem polityki tolerancji swojego rządu - taki dostali rozkaz i się go słuchają, jak to niemcy. Niestety pogwałcenie przez USA umów Reagan-Gorbaczow i wysadzenie porządku powojennego doprowadziło Europę do tzw.Jugoslawizacji, b.niebezpiecznej dla Polaków, gdzie krwawe lokalne konflikty i czystki etniczne mogą wybuchnąć na nowo - obym się mylił. Współczuję naszym dzieciom bo prawdopodobnie będą musiały się bić z wojskami Kalifatu.
~ks Sowa 17-09-2017 11:08
Ale po co wy dyskutujecie z ruskim pluskwami na narodzie Polskim? Jest jakis sens? Nie latwiej stwierdzic to ruska pluskwa i koniec dyskusji? Faszyzm to wykluczenie innych... Co za roznica czy ze wzgledow rasowych czy np religijnych? Cyz tez pogladowych. Caly czasy slyszymy co komusze pluskwy chcialyby zrobic z katolikami w Polsce. TO czerwoni terroysci, faszysci. Wszyscy maja myslec jak oni, nie mozna sie od komuchow roznic i miec innych pogladow jak oni, inaczej jestes wykluczony ze spoleczenstwa. To jest czerwony faszyzm. Czerwoni faszysci nie sa w stanie zaakceptowac religii katolickiej, swobody wyznaniowej katolikow, czy tez wladzy katolikow w kraju, depczac w ten sposob zasady demokracji. Czerwoni faszysci sa realni. Zawsze sa komuchami lubruskimi pluskwami. Zbierznosc przypadkowa?
~Janosik 17-09-2017 11:17
Swoisty kalifat w Europie zaistniał już wcześniej. Lat temu kilka żródłem była diaspora turecka. Swego czasu Niemcy proponowali Turkom powrót do kraju za "rekompensatą finansową". Niewielu skorzystało. Pamiętam rozruchy Kursów i Turków za przekazanie przywódcy PPK do Turcji. Już wówczas policja miała trudności z opanowaniem zamieszek. Teraz po destabilizacji Iraku (USA) i Afryki Północnej (Francja, W. Brytania) ten żywioł nie jest do opanowania. III wojna światowa zaczęła się od Iraku. W wymiarze Polskim też to ma miejsce. Roszczenia Ukrainy wobec Zakerzonia.Inna płaszczyzna to stopniowy napływ gotówki z Arabii Saudyjskiej dla wzmocnia islamistów. Np. przy Reducie Ordona w Warszawie powstał meczet i osiedle - ponoć nie było zezwolenia. W obu wymiarach brak reakcji i spolegliwość władz
~Janosik 17-09-2017 11:18
Errata Kurdów
~pytacz 17-09-2017 11:39
To fakt, lecz Turcy nie uprawiają terroryzmu w UE w przeciwieństwie do reszty ich pobratymców rasowych. Polacy o ile nie wymuszą możliwości kontroli przepływów finansowych na instytucji która tym rządzi na świecie to stoją bezbronni i nago wobec gotówki saudyjskiej i sorosowskiej będącej równie grozną bronią co niegdyś widły i siekiery w rękach banderowskich. Niestety obecna władza PIS okazuje się dobrze maskowaną atrapą, marionetką USA i UE. Potrafi okazać swoją bezwzględność i okrucieństwo wobec swoich obywateli - obecnie np.aparat policyjno- sądowy urządza obławę na POLSKĄ rodzinę ratującą swoje dziecko z rąk szpitalnych rzezników z Białogardu. Taka wspólczesna Maria z Józefem uchodząca przed siepaczami króla Heroda uosobiającego nasz aparat państwowy.Pozdrawiam.
~Cebulak 17-09-2017 12:06
Do 17-09-2017 09:29 | ~pytacz : "czyli spusciznę po zbrodniarzach Czetnikach, tacy chorwaccy banderowcy.Tylko po to aby pognębić prorosyjskich Serbów." Errata: Chorwaccy "banderowcy" to Ustasze, Ante Pavelća, Czetnicy, Michajlovića, to Serbowie, piszesz na forum publicznym, sprawdzaj, bo staniesz się "pisarzem historii"...
~ks Sowa 17-09-2017 12:22
Pisarzem historii komuszej jest janosik
~pytacz 17-09-2017 12:33
Fakt, zawsze akurat mylili mi się Ustasze z Czetnikami - jedni zbrodniarze. Dzięki za poprawkę, będę już pamiętał. UE toleruje więc również kult Ustaszy. Wystarczy się zapuścić głębiej w Chorwację z dala od wybrzeża Adriatyku aby się przekonać. Na wybrzeżu chorwackim zabronione jest ustawianie bilboardów z ,,bohaterami" z okresu wojny 1990-1995 nawiązujących do tradycji Ustaszy. Dalej od morza już można.
~Janosik 17-09-2017 19:29
Do pytacz. Porównanie do "Świętej Rodziny" trafia w sedno i serce. Do uzyskania 18 lat dziecko pozostaje pod opieką ojca i matki. Oni decydują o zdrowiu i przyszłości dziecka. W przypadkach operacji muszą podpisać zgodę na nią (asekuracja szpitali). Jak widać role się odwracają i to "władza nad ludźmi i sumieniami " wie lepiej i decyduje za rodziców. W istocie to bardzo groźny precedens na przyszłość dla każdego Obywatela. Ojciec dopytywał o polskie tłumaczenie szczepionki, co jest w prawie określone jako niezbędne przy injekcjach i podawaniu leków. Nie wyrażał zgody na szczepienie bo sama Kopacz kiedyś wspominała, że są ze śladami rtęci. Ale nazwanie rodzicielki i ojca porywaczami i ściganie ich z nagonką i watahą hycli (policji ) to mi wyznacza reguły państwa totalitarnego.
~pytacz 17-09-2017 22:01
No i ten przypadek ze sciganą rodziną potwierdza że żyjemy w reżimie faszystowskim który okłamał wyborców.
~Janosik 18-09-2017 16:06
Skoro państwo tak wnikliwie i z taką premedytacją uderza w prawa rodzicielki i ojca w odniesieniu do nowonarodzonego, to dlaczego nie ingeruje w okaleczanie noworodków w procederze obrzezania? Za jakiś czas sąd na sesji wyjazdowej będzie uprawniony do szybszej decyzji o eutanazji bez prawa odwołania. W istocie przypomina to ideologię o "czystości rasy aryjskiej".
~ks Sowa 22-09-2017 10:39
Wystarczy ze zabronimy aborcji o ktorej marzyl Hitler by byla wsrod Polakow oraz udostepnimy eutanazje, dla starych komuchow, straznikow kouszej pamieci i lewactwa, tak zeby bylo sprawiedliwie lewactwo chcialo aborcji i mialo, teraz odbierzemy im aborcje i damy ich dzieciom eutanazje... tak gwoli sprawiedliwosci jak z emeryturami SBekow.
~kreator 25-09-2017 22:09
Centrum i tak jest martwe więc ten zakaz to jak umarłemu kadzidło. Smutne. Byłem w ostatni weekend w Jeleniej Górze na jarmarku staroci. Setki stoisk, tysiące turystów z kraju i zagranicy, miasto tętni życiem! Pomysły, pomysły, pomysły, Panie prezydencie!!!! Czy tak trudno dobrać sobie kreatywnych współpracowników?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group