Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na ulicy Słowackiego już nie zaparkujesz

Piątek, 15 września 2017, 9:09
Aktualizacja: Sobota, 16 września 2017, 11:04
Autor: PAW
Wałbrzych: Na ulicy Słowackiego już nie zaparkujesz
Fot. Robert Bajek
Zmiany w centrum miasta. Nie ma już miejsc parkingowych przy ulicy Słowackiego.

O tym, że te miejsca wzdłuż drogi będą stopniowo likwidowane prezydent Roman Szełemej mówił wiele razy. Teraz stało się to faktem. Jak tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza, Wałbrzych nie robi nic nadzwyczajnego, tylko postępuje jak wiele innych miast w Polsce i Europie, które w ten sposób ograniczają ruch samochodowy w centrach miast.

Przy ulicy Słowackiego zlikwidowano miejsca parkingowe po prawej stronie. Na razie ustawiono tam plastikowe blokady, które mają uniemożliwiać kierowcom parkowanie, a ponadto strażnicy miejscy pilnują, by przepisy nie były łamane. Zaparkować będą mogli tutaj teraz tylko dostawcy i osoby niepełnosprawne, bowiem dla nich wyznaczono po dwa miejsca parkingowe.

Prezydent Szełemej zapowiedział, że nowe miejsca parkingowe będą powstawać w centrum, ale nie wzdłuż drogi.
- Kolejne miejsca parkingowe powstały na Placu Rycerskim. Tam tez stworzymy plac zabaw dla dzieci, bo postulują o to mieszkańcy - mówi prezydent.

Kolejne nowe miejsca parkingowe, a mówi się, ze będzie ich około 100, powstaną przy ulicy Przemysłowej w okolicach cmentarza. Stanie się to kiedy nawierzchnia tej ulicy zostanie wyremontowana. Prace mają tu potrwać do połowy 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group