Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 1774
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadzór budowlany o wybuchu w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 18 sierpnia 2013, 6:23
Aktualizacja: 7:27
Autor: red
Fot. red.
16 sierpnia do Starosty Wałbrzyskiego wpłynęła informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w powiecie wałbrzyskim dotycząca katastrofy, do której doszło w Boguszowie–Gorcach.

W informacji czytamy, iż w związku z katastrofą budowlaną, jaka wydarzyła się 13 sierpnia 2013 roku około godz. 20.45, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Romualda Traugutta 15 w Boguszowie-Gorcach - prawdopodobnie na skutek wybuchu gazu - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w powiecie wałbrzyskim powołał komisję w celu ustalenia przyczyn katastrofy oraz zakresu czynności niezbędnych do likwidacji zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia w tym budynku. W skład komisji - pracującej pod przewodnictwem Inspektor - wchodzą przedstawiciele gminy Boguszów-Gorce, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, zarządcy, osoba stosownie uprawniona, powołana przez zarządcę nieruchomości, kierująca robotami zabezpieczającymi obiekt.

W dniu katastrofy, na miejscu w Boguszowie-Gorcach, podjęto decyzję o całkowitym zakazie wstępu do budynku i na teren wydzielony wokół niego, tj. teren posesji, chodnik, fragment ulicy Traugutta. Następnego dnia, rzeczoznawca powołany przez zarządcę budynku podjął działania w celu zabezpieczenia dalszych skutków katastrofy i do chwili zakończenia wszystkich niezbędnych robót budowlanych zabezpieczających teren przynależny do powyższej nieruchomości oraz przyległy chodnik i wjazdy na sąsiednie posesje, pozostaną wydzielone z bezwzględnym zakazem wstępu. Decyzję w celu podjęcia czynności urzędowych przez służby specjalne tj. m.in. Policję podejmuje osoba stosownie uprawniona.

Wstępna ocena zniszczeń w budynku, wydana przez rzeczoznawcę, wskazuje na prawdopodobną konieczność jego rozbiórki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 17-08-2013 15:48
A co robia te kobiety z nadzoru z boguszowskiego zarzadu budynkow? Te panue pija kawe, gryza ciastka a stan budynkow ich niewiele obchodzi.
~Mieszkaniec 17-08-2013 17:04
ZGM Boguszów Gorce to wogóle dziwna instytucja...nikt nic nie wie a jak już coś wie to kryje się za tym jakaś podejrzana sprawa - struktura organizacyjna i skuteczność działania jak za czasów PRL-u. Totalny brak umiejętności zarządzania ze strony prezesa tego tworu a do tego pracownicy niekompetentni, którzy stanowiska kierownicze zyskali przez oszukiwanie członków wspólnot mieszkaniowych. Powoli kończymy tą farsę...Panie Burmistrzu przejrzyj Pan na oczy bo wokół ZGM-u robi się coraz większy smród...
~ 17-08-2013 22:34
Najlepszy jest fakt że burmistrz ma urlop ludzie nie są informowanie przez odpowiednie władze tylko przez STRAŻ POŻARNĄ A W ŚWIĘTO CZEKALI TYLKO NA CO SKORO BUDYNEK W KAŻDYM MOMENCIE GROZI ZAWALENIEM
~ 18-08-2013 1:20
Znam jedna co awansowała nie majac szkół, szkoleń, upeawnien z technika rejonu na inspektora i do tego była na macierzynskim. Takie kompetentne są tam urzędniczki, żadna nie jest inż. po budownictwie.
~ 18-08-2013 10:01
właśnie burmistrz sie wykazał i pojechał sobie na urlop zamiast spierac te rodziny. POMOC DALI SĄSIEDZI i ZNAJOMI OSP BOGUSZÓW GORCE PANIE Z OPIEKI I Z ADM. KSIĄDZ POBLISKIE SKLEPY PROWADZILI ZBIURKI ŻYWNOŚCI CAŁY CZAS SPIERAŁA ICH GORCOSKA STRAŻ POŻARNA ZA CO DZIĘKUJEMY BUG ZAPŁAĆ . A PRZY NASTEMPNYHCH WYBORACH WIADOMO KOMU PODZIĘKUJEMY .
~ 18-08-2013 14:55
Obsadzzcie w adm ludzi po budownictwie a nie patalachow co na odp...... "pracuja"
~123 18-08-2013 22:40
Mam nadzieję, że redakcja Wałbrzyszka zajmie się tą sprawą i zbada sytuację. Bardzo ale to bardzo przykry jest fakt, że nie było ze strony władz miasta zwykłej ludzkiej życzliwości. To bardzo przykre. Nie ma co psioczyć na ADM bo ta instytucja bardzo pomogła poszkodowanym, a właściwie to władze miasta się wysłużyły ADM-em, jego pracownikami i strażakami. Tyle do powiedzenia w tej sprawie. Bardzo przykre, że władze, które przecież są dla ludzi, dla mieszkańców, podeszły w ten sposób do tematu.
~Jula 19-08-2013 7:23
Oj, co poniektórzy z ortografią są na bakier. Admin nie publikuj takich komentarzy, bo zły przykład niosą :)
~:))) 19-08-2013 16:21
Niestety większość budynków trzyma sie na "słowo honoru" a osoby z nadzoru budowlanego z moich obserwacji jedynie co robią to pobierają kasę / oczywiście z naszych podatków,czynszy / a w razie tragedii - "spychanie winy" na wszystkich i wszystko do okoła - dobrze,że w tym wypadku nie było stawką ludzkie życie :)))
~net 20-08-2013 12:18
Tak narzekacie na wszystkich i wszędzie, a co sami robicie, żeby nie doszło do takich sytuacji. Jak budynek był w opłakanym stanie i jest w nim wspólnota to ona ma gnębić ADM i podejmować decyzje, decydować się na remonty itd. A najważniejsze, żeby płacić czynsz a nie wszystko odkładać na ostatnią chwilę. Jak miasto kasy nie ma, to jej nie wyczaruje. Rany, jacy ludzie są dziwni, zawistni i pazerni. Nie jeden się wypowiada czego by nie zrobił, a jak przyjdzie co do czego, to sam ogon podkula i ucieka. Każdy tylko mocny w gębie. I tyle w tym temacie Tragedia - tragedią ale rozum swój trzeba mieć. Mieszkania ubezpieczać i opłaty uiszczać, dbać o swoje dobra, a nie tylko żerować na kasie państwowej.... Ruszcie głową ludzie i myślćie co robicie
~rodzina poszkodowanych 21-08-2013 12:42
Ja kieruje swoją odpowiedz do mądrej osoby powyżej, a może odpowie mi pan/pani np. co ci mieszkańcy mają sami robić rury od gazu wymieniać na swój koszt, przecież te biedne ludzie nawet na bieżące rachunki nie mają , każdy jest mądry w gębie i pani też, płaci się ciężkie pieniądze za te ruiny , każą wykupować ale pieniądze dalej biorą i co z tego!!!! Zgłaszane jest nie raz że gaz się ulatnia i co nic , wszystko dla nich jest ok, zabrali się i pojechali. Niech się Pani tak nie mądruje bo to nie pania ani Pani bliskich tragedia nie spotkała. A co z tego że jest wspólnota jedna rodzina która miała wykupione mieszkanie i co z tego kredyt na 30 lat wzięli bo w gminie nie ma mieszkań to sobie wykupili,żeby mieć "mieszkanie na swoim " i ani mieszkania ani kredytu, i traktuje sie tak młodych,
~Mirka 21-08-2013 12:46
a gdzie do cholery jest kasa którą ludzie płacą za mieszkania, 50 lat nic się w Gorcach nie robi, śpimy wszyscy na bombie....Tylko Burmistrz ładuje na Boguszów i Kużnice bo co , bo tam ma rodzinę a biedaki na bruk, żenada Panie Burmistrzu , Kadencję czas zakończyć
~ 21-08-2013 15:34
W zbiórkę włączyli się mieszkańcy dzielnicy i lokalna parafia. - W nadchodzącą niedzielę cały dochód z tacy przeznaczymy na pomoc dla poszkodowanych w wybuchu - zapowiada ks. Mateusz Hajder, wikary Parafii Zesłania Ducha Świętego. Jej proboszcz ks. Leszek Sienkiewicz w porozumieniu z gminą, pomocą społeczną i radą parafialną uruchomił konto, na datki na wstępne zagospodarowanie. Oto on: 83 1090 2314 0000 0001 2168 5431 w Banku Zachodnim WBK S.A. Jako cel wpłaty należy zaznaczyć: pomoc poszkodowanym po wybuchu gazu.
~Gość 25-08-2013 12:35
Na co idą pieniądze z czynszów comiesięcznych.Tylko na utrzymanie administracji?W mojej kamienicy przez 60 lat nie było ,żadnego remontu klatki schodowej.Nauczyli się ,że ludziska sami za własne pieniądze remontują korytarze.Co do instalacji gazowych to owszem raz w roku przychodzi pan z administracji i sprawdza szczelność przy liczniku i przy kuchence,a rury gazowe biegną dalej ,gdzieś przez piwnice zakamarki i tam nierzadko są w beznadziejnym stanie,często zardzewiałe .Teraz jest lato i można by zrobić przegląd instalacji wodnej zabezpieczyć na zimę.W korytarzach ludzie to robią na własną rękę,ale te rury też podobnie jak gazowe biegną gdzieś dalej.Nic się nie robi w tej sprawie,a późnie j jak przychodzą mrozy to panika i awaria za awarią

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group