• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 2:39
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3257
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Najlepsze fotografie prasowe pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:12
Aktualizacja: 13:21
Autor: Sven
Fot. Sven
Po raz trzeci wystawa BZ WBK World Press Foto zagościła w Wałbrzychu. Najlepsze zdjęcia prasowe ubiegłego roku można oglądać od piątku w Bibliotece pod Atlantami.

Konkurs BZ WBK World Press Foto organizowany jest od ośmiu lat. W Wałbrzychu najlepsze fotografie prasowe można oglądać po raz trzeci, ale tym razem prezentację rozpoczęto od naszego miasta.

Na konkurs nadesłano 7225 fotografii i 19 fotokastów autorstwa 483 fotografów, to aż o 90 więcej niż w ubiegłorocznej edycji. W 9 kategoriach przyznanych zostało 55 nagród. Wystawa zostanie jeszcze zaprezentowana w ponad dwudziestu miastach Polski, między innymi w Warszawie, Łodzi, Tarnowie czy Olsztynie.

Zdjęcie roku: Tomasz Lazar - Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach.

Nagroda Rzeczpospolitej: Paweł Supernak - Prezydent USA Barack Obama wita się ze zgromadzonymi na Placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas wizyty w Warszawie.

Nagroda Banku Zachodniego WBK: Mateusz Dopierała - Pierwsza w Poznaniu impreza szachowa, na której swoim talentem szachowym mogły popisać się przedszkolaki.

Podczas wałbrzyskiego wernisażu wystawy nagrody odebrali także uczestnicy dwudniowych warsztatów fotograficznych, które odbyły się w Bibliotece pod Atlantami. Zajęcia prowadził jeden z jurorów konkursu, Waldemar Kompała, szef działu fotograficznego Rzeczpospolitej. Dziennik jest współorganizatorem i patronem medialnym konkursu.

Nagrody uczestnikom wałbrzyskich warsztatów wręczyli: dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renata Nowicka oraz Krzysztof Kita, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Wałbrzychu.

Laureaci warsztatów fotograficznych BZ WBK Press Foto Junior:

Kategoria: Przyroda

1. Dagmara Szymanek
2. Magdalena Nitka
3. Sebastian Kusz

Kategoria: Wydarzenia

1. Patryk Piekaj
2. Dagmara Szymanek
3. Mikołaj Sroka

Kategoria: Moje Miasto Wałbrzych

1. Kaja Jałocha
2. Dagmara Szymanek
3. Fatima Hayatli

Kategoria: Cywilizacja

1. Adam Kruk
2. Michał Malinowski
3. Kaja Jałocha

Kategoria: Portrety

1. Maciej Wrzesiński
2. Maja Balwierz
3. Paula Czajkowska

Kategoria: Sztuka

1. Marta Michałek
2. Hanna Puskarz
3. Łukasz Pluta

Wystawę można oglądać do 4 maja. Wstęp wolny.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

1Anna 14-04-2012 13:38
Ku ścisłości: (...)Nagrody uczestnikom wałbrzyskich warsztatów wręczyli(...) - NIE BYŁO ŻADNYCH NAGRÓD, TYLKO DYPLOMY UKOŃCZENIA WARSZTATÓW. Ci,którzy też chodzili na nie a nie zostali wyczytani podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, mogli odebrać te same dyplomy w bibliotece - pytanie do organizatorów_ jak się czuły te dzieci i młodzież, którzy tam się licznie stawili i zostali w ten sposób potraktowani? Zdjęcia "laureatów"warsztatów nie było wyeksponowanych na wystawie. Następnym razem proszę docenić tych młodych ludzi, którzy otrzymali telefoniczne informacje o tym, że są laureatami, a potem potraktowani zostali ,cytuję "jak byle co". Zaprosili znajomych, byli dumni i ciekawi wybranych zdjęć... Sponsorem był bank, czy tak trudno było wywołać je i przedstawić jako nagrodę za pracę?
~Adaś12 14-04-2012 16:12
Bardzo słabe podejście ze strony organizatora:( Pokazali pracę jakiś starych fotografów:( Zapomnieli o młodych i nie wyróżnili wszystkich a jak już wyróżnili to tylko powiedzieli gratuluje i dali dyplom za uczestnictwo:( I jak tu zachęcić młodzież do współpracy skoro nawet taka wielka organizacja(Bank) jak WBK nie zapewni choć bombonierki dla uczestników:( Bardzo słaba gala:( Następnym razem nie udam się tam:(
~Mimi 18-04-2012 12:40
Nagrodą dla młodzieży jest ekspozycja najlepszych zdjęć z warsztatów przy okazji wystawy BZ WBK World Press Foto. Biblioteka nie informowała o żadnych nagrodach fantowych przecież.
~Mimi 18-04-2012 12:43
Nagrodą dla młodzieży jest ekspozycja najlepszych zdjęć z warsztatów przy okazji wystawy BZ WBK World Press Foto. Biblioteka nie informowała o żadnych nagrodach fantowych przecież.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group