Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5040
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Narkotyki i kradzieże

Poniedziałek, 25 października 2021, 7:27
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Wałbrzych: Narkotyki i kradzieże
Fot. KMP Wałbrzych
33–letni wałbrzyszanin został w miniony czwartek zatrzymany przez policjantów zespołu operacyjno–rozpoznawczego pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze znaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu w dzielnicy Podzamcze spore ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy. W toku dalszych czynności procesowych ci sami funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie dwóch kradzieży z włamaniami na terenie miasta.

Policjanci wydziału kryminalnego z „jedynki” przed południem udali się na ul. Grodzką w Wałbrzychu, gdzie miał przebywać mężczyzna, którego podejrzewali o posiadanie większej ilości narkotyków. Na miejscu potwierdziło się, że 33-latek jest w posiadaniu amfetaminy. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania znaleźli w lodówce 10 woreczków z tymi środkami zabronionymi prawem. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można było wykonać blisko 800 porcji handlowych amfetaminy. Wałbrzyszanin został więc zatrzymany i noc spędził za kratami celi w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Prowadząc dalsze czynności funkcjonariusze udowodnili 33-latkowi, że 8 czerwca tego roku po uszkodzeniu kłódki, włamał się do garażu usytuowanego przy ul. Przyjaciół Żołnierza i ukradł z niego młot wyburzeniowy oraz windę grawitacyjną o łącznej wartości 16 tysięcy złotych, a 25 czerwca - po wybiciu szyby w witrynie okiennej – dostał się do wnętrza zakładu pogrzebowego przy ul. Hetmańskiej i ukradł kasetkę z pieniędzmi, powodując straty w kwocie 8600 złotych na rzecz właściciela firmy. Mundurowi zabezpieczyli dodatkowo nożyce, które mogły służyć do popełnienia jednego z przestępstw.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za posiadanie narkotyków oraz kradzieże z włamaniami odpowie przed sądem. Za kraty więzienia może trafić na 10 lat. Prokuratura zastosowała w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group