Czytających: 4998

Wrocław: Nasi dobrzy również w kolarstwie torowym

Piątek, 13 sierpnia 2010, 17:00
Aktualizacja: 17:01
We Wrocławiu odbył się Puchar Nadziei Olimpijskich w kolarstwie torowym. Świetnie wypadli kolarze z Wałbrzycha.

Wśród młodziczek na dystansie 200 metrów triumfowała Monika Lasota. Natalia Grochalska zajęła 3. lokatę, Karolina Wolska była czwarta, Aleksandra Dmytrasz szósta, a Paulina Trębacz zakończyła start na 7. pozycji.

W wyścigu młodzików na dystansie 500 metrów Paweł Przewięda wywalczył 2 miejsce, a Kamil Gorzawski był trzeci. Młodziczki walczyły również na dłuższym dystansie. Na 1 kilometr najlepsza okazała się ponownie Monika Lasota. Za jej plecami znalazła się Karolina Wolska. Na 4. miejscu została sklasyfikowana Natalia Grochalska, szósta była Paulina Trębacz, a siódma Aleksandra Dmytrasz. Młodzicy w wyścigu na 2 kilometry też pokazali wysoką formę. Zwyciężył Paweł Przewięda, Kamil Gorzawski był 3.

Wreszcie w wyścigu sprinterskim młodziczek zwyciężyła Wolska przed Lasotą, Grochalską, Dmytrasz i Trębacz. W wyścigu punktowym młodzików bezkonkurencyjny był Przewięda, a Gorzawski zajął 2. lokatę.