Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5486
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nasi na granicy

Czwartek, 25 listopada 2021, 12:25
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Nasi na granicy
Fot. KMP Wałbrzych
Na granicy polsko–białoruskiej, gdzie wciąż jest niespokojnie, służbę pełnią również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy UE, jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych. Aktualnie sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim, poprzez wprowadzenie stanu wyjątkowego, wymaga wsparcia dla Straży Granicznej i miejscowych sił policyjnych. Dlatego też od kilku tygodni funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy także pełnią służbę w tym rejonie i strzegą bezpieczeństwa granic.

Na wschód naszego kraju z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy kontrolują każdy przejeżdżający drogami dojazdowymi do granicy samochód. Natomiast funkcjonariusze aktualnie przebywający na szkoleniach w Oddziałach Prewencji Policji we Wrocławiu oraz w Warszawie - a w tym drugim przypadku dokładnie w Piasecznie - pełnią służbę przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
7
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group