Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi radni w Sejmiku

Wtorek, 9 kwietnia 2024, 10:36
Aktualizacja: 12:30
Autor: opr. PAW
REGION: Nasi radni w Sejmiku
Fot. Alina Szełemej/facebook
Niedzielne wybory to wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów, rad gminy, rad powiatu, ale także to wybory do Sejmiku.

Często wybory do Sejmiku są marginalizowane, ale to nie jest dobra tendencja, bowiem osoby z naszego okręgu, które dostały się do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego mają szansę wpływać bezpośrednio na rzeczywistą politykę samorządową w regionie. Oznacza to, że im więcej naszych przedstawicieli w Sejmiku, tym większe szanse, że Wałbrzych i gminy powiatu wałbrzyskiego na tym skorzystają i odczują rzeczywiste korzyści.

W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym Wałbrzych oraz powiaty wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki, do Sejmiku dostali się: z Prawa i Sprawiedliwości: Grzegorz Macko, Łukasz Lach, Ewelina Szydłowska-Kędziera, z Trzeciej Drogi jest to tylko Paweł Gancarz, z Koalicji Obywatelskiej: Alina Szełemej, Robert Jagła, Mirosław Lubiński i Adam Jaśnikowski.

Biorąc pod uwagę cały skład Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, to najwięcej mandatów uzyskała Koalicja Obywatelska - 15, która nieznacznie wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość - 13. Trzech swoich przedstawicieli w Sejmiku będą mieli Bezpartyjni Samorządowcy, a czterech Trzecia Droga. Lewica ma zaledwie jednego przedstawiciela.

Twoja reakcja na artykuł?

29
43%
Cieszy
2
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
13
19%
Złości
21
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group