Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łódź: Nasi zawodnicy Muaythai startowali w Łodzi

Środa, 22 maja 2013, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: PAW
Łódź: Nasi zawodnicy Muaythai startowali w Łodzi
Fot. użyczone
W dniach 17–19 maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Muaythai.

Była to świetnie zorganizowana impreza, w której udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek. W ringu nie zabrakło reprezentantów z Wałbrzycha: Radosław Faściszewski - junior -67 kg, Dominik Pędzich - junior – 86 kg, Jarosław Zawodni - senior 86 kg.

Największy sukces odniósł Dominik, który zdobył złoto. W ostatniej rundzie posłał dwukrotnie swojego przeciwnika na deski i wygrał walkę przed czasem. To największy sukces Dominika, który w następnym sezonie startował już będzie jako senior.

Srebro z MP przywiózł Jarek, który stoczył w tym turnieju 3 walki. Pierwszą z nich zakończył już w drugiej rundzie mocnym higkickiem, po którym przeciwnik nie był zdolny do kontynuowania pojedynku. Kolejna walka to wygrana z zawodnikiem z Bydgoszczy, gdzie o zwycięstwie zadecydowała świetna praca kolanami w wykonaniu Jarka. Niecałą godzinę później odbyła się walka finałowa. Mocne trzy rundy, gdzie szala zwycięstwa przechylała się to w stronę jednego to drugiego zawodnika. Pierwsza runda i przeciwnik Jarka demonstruje dobrą pracę w klinczu, która daje mu zwycięstwo w tej rundzie. Jarek nie składa broni i kilkoma świetnymi akcjami bokserskimi doprowadza do remisu. Walka rozstrzyga się dopiero w rundzie trzeciej, gdzie zawodnik z Poznania znów znacznie dominuje w klinczu i to on wygrywa finał.

Nasz najmłodszy zawodnik - Radek - wywalczył brąz. W drodze do finału po raz kolejny w tym sezonie spotkał się z Maćkiem Łęgowskim. Nie udało się poprawić bilansu poprzednich walk i Radek, mimo mocnej walki do samego końca, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

Ogromne gratulacje dla całej trójki za świetny start, wielkie zaangażowanie, serce do walki i charakter w ringu. W tym miejscu warto podziękować Robertowi Śliwie oraz Przychodni Specjalistycznej Regina i Walenty Śliwa za sfinansowanie wyjazdu naszych zawodników na tegoroczne Mistrzostwa Polski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group