Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nasz człowiek na Igrzyskach Olimpijskich

Piątek, 31 stycznia 2014, 14:51
Aktualizacja: 14:52
Autor: PAW
Wałbrzych: Nasz człowiek na Igrzyskach Olimpijskich
Fot. PAW
Biathlonista Łukasz Słonina znalazł się w gronie reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się już 7 lutego. Wystąpi na nich Łukasz Słonina, student wałbrzyskiej PWSZ, biathlonista.
- Po raz pierwszy w historii naszej uczelni możemy pochwalić się olimpijczykiem – mówi Bogdan Skiba. – To wielki zaszczyt dla uczelni, ale i dla całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Łukasz Słonina rozpoczynał swoją przygodę z narciarstwem, a później z biathlonem w klubie UKS Sokołowsko pod okiem trenera Sławomira Forysia. Później trenował w Dusznikach Zdroju, a od kilku lat reprezentuje barwy AZS AWF Wrocław, a jego trenerem jest Jerzy Szyda. Łukasz ma za sobą starty w Pucharze Świata oraz w Uniwersjadzie. I to właśnie 8. miejsce w biegu indywidualnym podczas Uniwersjady dało Łukaszowi kwalifikację olimpijską.
- Oczywiście jadę na Igrzyska Olimpijskie uzyskać jak najlepszy wynik i zdobyć doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości – mówi Słonina. – Jeśli w biegu indywidualnym udałoby mi się zająć miejsce w pierwszej 30, to uznałbym swój start na Igrzyskach za udany.

Kanclerz PWSZ Jan Zwierko podkreśla, że Łukaszowi łączenie obowiązków studenta z wyczynowym uprawianiem sportu nie sprawia większych problemów.
- Wiem, że Łukasz jest solidnym studentem. Ma indywidualny tok nauczania, ale realizuje wszelkie wymogi – mówi Jan Zwierko.

Już 2 lutego Łukasz wyjeżdża do Warszawy, gdzie nastąpi jego zaprzysiężenie i ślubowanie na olimpijczyka. Na 9 lutego zaplanowany jest jego start w biegu indywidualnym.
- Mam nadzieję na udany start w biegu indywidualnym i wraz z kolegami w sztafecie – mówi z nadzieją w głosie Słonina.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group